Lubię to, czyli najstarsza użytkowniczka Facebooka – 101 letnia Florence Detlor!

Komentarze1

Niektórzy go kochają, inni nienawidzą – mowa o Facebooku, który zbliża się do osiągnięcia 1 miliarda użytkowników, i trudno jest go przeoczyć w sieci.

Wspomniany Facebook już od dawna nie jest tylko dla młodych ludzi. Niedawno ogłoszono, że najstarszą użytkowniczką Facebooka jest Florence Detlor, która ma 101 lat!

Profil na Facebooku, najstarszej użytkowniczki 101 letniej Florence Detlor

Wiadomość została potwierdzona przez administratorów najpopularniejszego serwisu społecznościowego, a pani Detlor została zaproszona do odwiedzenia siedziby firmy w Dolinie Krzemowej. Dlatego też jako jedna z niewielu użytkowniczek serwisu może się pochwalić zdjęciem z Markiem Zuckerbergiem!

Fotografię zamieściła na portalu Sheryl Sandberg, Dyrektor ds. Operacyjnych Facebooka, która także witała panią w słusznym wieku w centrali firmy. Zdjęciu towarzyszył podpis: „Byłam zaszczycona możliwością spotkania z Florence Detlor, która w wieku 101 lat jest najstarszą zarejestrowaną osoba na Facebooku. Dziękujemy za odwiedziny, Florence!”

Na zdjęciu Sheryl Sandberg, Dyrektor ds. Operacyjnych Facebooka, Mark Zuckerberg - twórca Facebooka oraz 101 letnia Florence

Jak można dowiedzieć się z profilu pani Detlor, staruszka ukończyła Occidental College w Los Angeles w 1932 roku. Mieszka w Menlo Park w Kalifornii. Dołączyła do społeczności Facebooka we wrześniu 2009 roku.

Mimo, że Facebook jest postrzegany jako portal dla młodych ludzi, wśród 955 milionów aktywnych użytkowników serwisu najszybciej rosnącą grupą demograficzną są kobiety w wieku powyżej 55 lat.

MyHeritage jest również na Facebooku, jako strona dla naszych fanów. Codziennie wspominamy na niej o nowościach na naszej stronie, nowinkach ze świata genealogicznego i udostępniamy zdjęć, filmiki i opinii innych. Jeśli jeszcze nie jesteście fanami MyHeritage na Facebooku, klikniecie tutaj, aby dołączyć.

W jakim wieku jest najstarszy członek Twojej rodziny na Facebooku? W moim wypadku jest to wujek mojego męża, który ma 65 lat. A czy Wy również jesteście na Facebooku? Jakie macie związane z nim doświadczenia? Może jakieś związane z genealogią?

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

  • ROMAN & ZIRALDO FAMILY TREE Web SiteY


    Wrzesień 24, 2012

    Witam ! Na Facebooku jestem od ubiegłego roku 2011 i zdecydowanie znajduję się w tej grupie kobiet powyżej 55 lat ! Przy czym nie jestem najstarszą osobą z mojej rodziny, która jest na Facebooku. Jest nim mój amerykański kuzyn Michael, który ma 63 lata oraz jego równolatka – druga kuzynka Donna. Gdyby ktoś np. dwa lata temu zapytał mnie o ten portal, nie miałabym nic do powiedzenia ! Gdyby ktoś wówczas zapytał mnie o gry na Facebooku, również nie wiedziałabym, o co mu chodzi. Natomiast dołączyłam do społeczności Facebooka tylko i wyłącznie … przez genealogię ! Do mojego family tree on-line brakowało mi krewnych ze Stanów. Gdzieś wyczytałam, że mogę ich znaleźć na Facebooku. Ponieważ dawno temu byłam w Connecticut i poznałam niektórych z nich – wiedziałam dokładnie jak się nazywają. Brakowało mi jednakże danych niezbędnych do rzetelnego prowadzenia family tree. Więc … znalazłam ich wszystkich a nawet, poprzez moją wnikliwość, zagubionych gdzieś kuzynów z Zachodniego Wybrzeża ! Znalazłam też kuzynów tu w Polsce i to takich, o których istnieniu nie wiedzieliśmy nawzajem ! Część moich krewnych, odnalezionych dzięki FB, aktywnie włączyła się do budowania naszego wspólnego drzewa. Pozyskałam stare fotografie rodzinne i teraz, dzięki Facebookowi, jesteśmy w stałym kontakcie. Dzięki mnie kuzyni odnaleźli … innych naszych kuzynów itd. No i oczywiście jesteśmy „neighbors” … w grach na Facebooku. A o to już na prawdę siebie nie posądzałam w moim wieku ! 😉