10 udowodnionych sposobów na bycie szczęśliwszym

Komentarze1

Według Business Insidera, który opublikował badania z różnych źródeł takich jak The Daily Mail, czy też Cornell University niewielu ludzi idzie przez życie nie chcąc być bardziej szczęśliwymi. Możecie myśleć, że szczęście jest poza Waszą kontrolą, ale wierzcie lub nie, istnieje kilka naukowo sprawdzonych sposobów, abyście Wy i Wasze rodziny były szczęśliwsze.

Ludzie szczęśliwi często się uśmiechają, fot. Wikipedia


1. Wydawaj swoje pieniądze na uszczęśliwianie innych. Wydawanie pieniędzy na innych ludzi, a nie samego siebie sprawia, że ​​czujemy się szczęśliwsi, badanie opublikowano w „Psychological Bulletin”.

Badanie wykazało, że „najszczęśliwsi ludźmi” byli Ci, co dawali najwięcej, nie ważne ile zarabiali, ale zawsze czuli się lepiej obdarowując innych lub przeznaczając coś na cele charytatywne niż wykosztowywanie się na siebie.

2. Spróbuj czegoś nowego – wyzwań, przygody, nowych wrażeń. Według naukowców to stymuluje mózg i wyostrza jego funkcje motoryczne.

3. Otaczaj się kolorem niebieskim. Badacze z Uniwersytetu Sassex udowodnili, że na widok czegoś niebieskiego fale mózgowe wykazywały zwiększone szczęście.

4. Nie narzucaj innym swoich poglądów. Mniej szczęśliwi są ci, którzy stale bronią swojego punktu widzenia. Swoje badania na ten temat przedstawił dr Deepak Chopra w swojej książce pt. „Recepta na szczęście ostateczne – 7 sposobów na szczęście i oświecenie”.

5. Idź do kościoła. Niejedne badania udowadniały, że ludzie niereligijni są mniej szczęśliwi, niż ci pobożni.

6. Śpij minimum 6 godzin dziennie. Jak twierdzą badacze 6 godzin i 15 min jest to minimum dla snu, aby poczuć się szczęśliwszymi.

7. Skróć swój dojazd do pracy do 20 minut. Czasem jest to oczywiście nie możliwe. Badania wykazały, że długie dojazdy do pracy wpływają niekorzystnie na zdrowie i bycie szczęśliwym.

8. Upewnij się, że masz przynajmniej 10 dobrych przyjaciół. Badanie wykazało, że powinniśmy pielęgnować nasze przyjaźnie, aby pomóc wzbogacić nasze osobiste szczęście.

9. Udawaj szczęście, na ile możesz. Liczne badania wykazały, że tylko szeroki uśmiech możne powodować, że ludzie doświadczają szczęśliwych uczuć.

10. Znajdź tak zwaną „drugą połówkę”. Badacze twierdzą, że nasze relacje z innymi mają duży wpływ na nasze szczęście. Osoby w związkach były powszechnie uznane za bardziej zadowolonych niż inni ludzie, a małżonkowie mają najwyższe poczucie dobrego samopoczucia, czy są szczęśliwym małżeństwem, czy nie. Silniejsze zaangażowanie sprawia, że ludzie są bardziej szczęśliwsi.

Czy zgadzacie się z naukowcami? Jaka jest Wasza i Waszych rodzin osobista recepta na bycie szczęśliwym?


Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

  • szczescie


    Październik 26, 2012

    Aby byc szczesliwym trzeba dac szczescie innym
    ale aby dac szczescie innym trzeba byc szczesliwym !