Dzień Nauczyciela już w niedzielę!

Komentarze0

‚Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić‚ ~ Menander

fot. bogatynia.pl

Już w niedziele Dzień Edukacji Narodowej, polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. i upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zalegalizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r.

Potocznie, dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela. Dzień Edukacji Narodowej jest uroczyście obchodzony w instytucjach związanych z oświatą. Jest okazją do nagradzania wyróżniających się dla niej nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. W tym roku uroczystości z okazji tego święta szkoły organizują w piątek lub w poniedziałek, gdyż Dzień Nauczyciela wypada w weekend.

Dzień Edukacji Narodowej jest tym dniem w roku, kiedy takie słowa nabierają szczególnego znaczenia, kiedy bardziej zastanawiamy się nad rolą nauczyciela w edukacji i wychowaniu młodego pokolenia. Jest też doskonałą okazją, aby okazać wdzięczność wszystkim nauczycielom oraz pracownikom oświaty za codzienny trud, cierpliwość i wyrozumiałość.

Kiedy pierwszy raz przyszłam do szkoły, bardzo się bałam. Nikogo z tam nie znałam, i nikt mnie nie znał. Na samym początku po wejściu do szkoły nauczyciele dawali nam karteczki, na których było napisane, w której klasie pierwszej będziemy A czy B. Mi przypadła A, w sumie 22 osoby w klasie, nie zapomnę numeru w dzienniku ’14’ przez całą szkolę podstawową, a w średniej 22, gdyż klasy były o wiele większe.

A jaki numer w dzienniku przypadł Wam w szkole podstawowej? Może macie jakieś specjalne wspomnienia z pierwszego dnia w szkole? Podzielcie się nimi z nami w komentarzach.

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony