Halloween – ‚Psikus albo Drzewo’

Komentarze0

‘Halloween’ jest obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych, więc jest to zwyczaj związany z maskaradą, duchami, wampirami i czarami.

‘Halloween’ najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Święto ‘Halloween’ w Polsce pojawiło się w latach 90 jednakże nadal nie jest tak obchodzone jak w wspomnianych krajach. Popularną zabawą jest ‘Trick or Treat’ czyli cukierek albo psikus, a jeśli chodzi o MyHeritage to mamy jej własną wersję, czyli ‚Trick or Tree’, czyli ‚Psikus albo Drzewo’. Dzieci chodzą z pojemnikami na cukierki po okolicy i odwiedzają mieszkańców. Gdy ktoś nie chce dać cukierka otrzymuje od dzieci w zamian ‘psikusa’.

'Psikus albo Drzewo" - wersja MyHeritage 🙂

Jak głosi Wikipedia, Halloweenowe zabawy to również przeskakiwanie przez świeczki, które są rozstawione w kole na ziemi. Świeczki, które nie zgasną, to szczęśliwe miesiące w przyszłym roku. Kolejna gra to wrzucanie orzecha do płonącego ogniska. Jeżeli orzech pęknie z trzaskiem, oznacza to odwzajemnioną miłość. Inną popularną zabawą jest zjadanie bez pomocy rąk wiszących na nitkach ciastek i owoców.

Z tej okazji dla dorosłych organizowane są liczne imprezy kulturalne w nocnych klubach, występy teatralne oraz projekcje filmowe w kinach. Szkoły i przedszkola organizują z tej okazji dodatkowe atrakcje dla swoich wychowanków. W Halloween dzieci przychodzą do szkoły przebrane za straszne postacie filmowe. Chodzenie od domu do domu i zbieranie przez dzieci cukierków zdarza się sporadycznie, lecz coraz częściej.

A w jaki sposób Wy i Wasze rodziny obchodzicie Halloween? Z przyjemnością wysłuchamy jak obchodzicie lub (nie) obchodzicie wspomniane święto.

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony