Rodzina: Kreatywni przodkowie?

Komentarze0

Czy Wasi przodkowie byli innowacyjni lub kreatywni? Co jeszcze o nich wiecie? Były oni towarzyscy  lub preferowali samotność? Czy inni uważają ich za „innych” w jakiś sposób?

Według nowego badania na Cornell University, społeczne odrzucenie może prowadzić do innowacyjności, ponieważ bycie ‚wyrzutkiem’ może prowadzić do zwiększonej kreatywności, a nawet sukcesu na skalę światową.

„Jeśli umiesz w odpowiedni sposób przyjmować odrzucenie, czując się ‚innym’ od pozostałych, wspomniana ‚inność’ może pomóc Ci w dotarciu do kreatywnych rozwiązań”, powiedział Jack Goncalo, profesor zachowań organizacyjnych w Cornell University. „W przeciwieństwie do ludzi, którzy mają silną potrzebę przynależności, niektórzy społecznie odrzuceni ludzi wzruszą ramionami na odrzucenie z postawą ‚normalni ludzie nie dostaną mnie i jestem przeznaczony do czegoś lepszego.’ Nasz artykuł pokazuje jak to działa.”


Naukowcy odkryli, że wykluczenie społeczne – w miejscu pracy lub w innym miejscu – może stymulować kreatywność dla osób z niezależnym poczuciem swojej wartości.

„Nie wykluczamy, że istnieją też negatywne skutki odrzucenia wielu osób, ale dla niektórych ludzi, odrzucenie to złoty środek” powiedział Goncalo. „Dla społecznie odrzuconych, kreatywność może być najlepszą zemstą.”

Tutaj możecie przeczytać więcej badań Jack’a Goncalo’s.

Czy macie krewnych lub przodków, którzy pasują do tego opisu? Co oni osiągnęli? Jak oni to robią? Dajcie nam znać w komentarzach poniżej.

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony