Genealogia: Losy polskich rodzin kresowych

Genealogia: Losy polskich rodzin kresowych

Komentarze6

Historia Polski składa się z milionów pojedynczych historii, często niezapisanych, często zapominanych czy ignorowanych przez kolejne pokolenia. Te zapamiętane i zapisane są dla nas kolejnym materiałem, dzięki któremu możemy poznać nowe fakty czy znaleźć dowody na potwierdzenie hipotez stawianych przez historyków.

Historie rodzin kresowych pokazują nieraz tragizm rodzin polskich w czasie wojny. Losy tych polskich rodzin, ich codzienną walkę o utrzymanie, pracę, starania o dobre wychowanie dzieci, wreszcie samą Polskę dwudziestolecia międzywojennego.Duża część historii Kresowian przedstawia losy Polaków, którzy zamieszkiwali Kresy Wschodnie. Oni to jako pierwsi poddani byli sowieckim represjom, jako element niepewny, buntowniczy, wreszcie jako Polacy, którzy gnębić mieli rosyjskojęzyczne narody.

Czy Wasi przodkowie pochodzą z Kresów? Czy macie jakieś ciekawe historie do opowiedzenia? Zapraszamy do przesyłania nam historii rodzin Kresowian wraz z zdjęciami oraz innych historii rodzinnych i związanych z badaniami na MyHeritage na stories@myheritage.com. Historie są nagradzane 1 roczną subskrypcją Premium do MyHeritage!

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

 • Zbigniew


  Styczeń 14, 2013

  Wyslalem a Wyscie go nie uznaliscie.

 • Zbigniew


  Styczeń 14, 2013

  Nie bede tutaj opisywac, raz uznajecie moj e-meil, a raz nie.
  Pozdrawiam…

 • zbigniew


  Styczeń 23, 2016

  szukam dane rodzicow Bronislawa Pawlowicza

 • Kasia


  Wrzesień 19, 2016

  Witam chcialabym prosic o kontakt do Marleny Krzeminskiej bo ona ma bardzo wazne informacje o mojej rodzinie z strony Andzej Mula i Stanislawa Mula z domu Kowalska prosze o jakis kontakt do niej

 • Kasia


  Wrzesień 19, 2016

  Wyslijcie mi kontakt do nie na moj meil

 • Kasia


  Styczeń 19, 2017

  Witam mam do was prosbe dajcie mi jakis kontakt do pani Marlena Krzeminska bardzo mi na tym zalezy podajcie mi na moj adres email kasiaw@opoczta.pl