Genealogia – to moje hobby?

Komentarze1

Hobby to inaczej pasja – czynność wykonywana dla relaksu w czasie wolnym od obowiązków. Hobby może być malarstwo, fotografia, sport – jest tego wiele! To właśnie dane hobby sprawia, że stajemy się bardziej interesującą osobą i sprawia, że możemy porozmawiać z drugą osobą o czymś naprawdę fascynującym. Często jedni mają ich kilka, a inni żadnego. Hobby może także pomóc w uniknięciu nudy i często stwarza okazję do poznania nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Wystarczy tylko odrobina dobrych chęci – a dane hobby samo nas znajdzie!

Uczenie się czegoś nowego jest dobrym sposobem na utrzymywanie aktywności naszego umysłu i rozwijanie go, poprzez zdobywanie informacji o czymś, co nas interesuje. Dzięki zainteresowaniom stajemy się bardziej aktywni, niż Ci, którzy całe dnie spędzają przed komputerem, telewizorem lub na marnowaniu swojego czasu.

Jeśli nie macie jeszcze sprecyzowanego Hobby – my proponujemy genealogię! Według naszych statystyk największą grupę na MyHeritage stanowią osoby w wieku 50-69 lat. Wspomniana grupa jest najbardziej zainteresowana badaniem historii rodziny oraz utrwalenia jej dla przyszłych pokoleń. Jednakże zauważamy też duże zmiany, duża część młodych ludzi zaczyna się interesować odkrywaniem historii rodziny i budowaniem drzewa genealogicznego! Oby tak dalej!

Na MyHeritage znajduje się 64 mln aktywnych użytkowników, z czego około 3 mln pochodzi z Polski, co utwierdza nas w przekonaniu, że genealogia staje się z dnia na dzień coraz bardziej popularna!

Dla wielu genealogia staje się hobby, kolekcjonowaniem informacji o przodkach. Zainteresowania te, wywołują u „hobbystów” coraz silniejsze pragnienie informacji. Z zapałem poszukują nieznanych faktów, układają z wielu elementów, obraz przeszłości swej rodziny. Typ badacza może się w tej dziedzinie doskonale zrealizować, zwłaszcza, że informacje, których szukamy dotyczą osób nam bliskich. W toku genealogicznych poszukiwań ustalamy bowiem najważniejsze fakty w życiu naszych przodków.

Tutaj możecie zobaczyć kilka wskazówek jak zdobyć informacje o rodzinie i jak zainteresować dzieci i młodzież genealogią, kto wie może również oni dołączą do twojej pasji i pomogą w badaniach historii rodziny. W końcu współpraca jest kluczem w tym wypadku!

A jakie Wy macie hobby, czy genealogia należy do jednych z nich? A może to Wasza główna pasja? Z przyjemnością wysłuchamy waszych historii.

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

  • Wiesława


    Listopad 27, 2012

    Odtwarzanie drzewa rodzinnego to pasja, która daje same korzyści – szukając swoich przodków, napotykając na różne trudności, rozwikłując zawiłości i dochodząc do rozmaitych wniosków na podstawie wpisów metrykalnych – ćwiczymy pamięć, porządkujemy swoją własną historię i historię tych, których spadkobiercami jesteśmy. W moim przypadku genealogia zaowocowała wydaniem książki „Wydobyte z niepamięci”, licznymi spotkaniami autorskimi i „zarażaniem” swoją pasją innych. Odkrywam nadal kolejne gałęzie drzewa rodzinnego i piszę ciąg dalszy opowieści o losach swych przodków.