Historia rodziny: 3 sposoby, aby zainteresować rodzinę genealogią w święta

Komentarze0

W obliczu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia mamy większe szanse na spotkania z rodziną – może i nawet całą rodziną.

W mojej rodzinie wigilię obchodzimy w gronie najbliższej rodziny (mama, rodzeństwo oraz ich rodziny w przypadku małżeństw). Natomiast 25 grudnia u mojej babci po stronie ojca spotyka się rodzina w 40 osobowym gronie, tak samo u babci po stronie mamy tylko, że 26 grudnia. Jak co roku cała rodzina bardzo się cieszy na te zjazdy i mam nadzieje, że będzie okazja zainteresowania genealogią coraz to więcej osób w rodzinie.

Chcesz dodać więcej informacji do swojego drzewa genealogicznego lub chcesz zainspirować młodsze pokolenie do badań historii rodziny? Oto trzy proste wskazówki, aby Twoje następne spotkanie rodzinne przerodziło się w genealogiczny zawrót głowy 🙂

1. Poproś krewnych o przyniesienie najstarszej pamiątki rodzinnej

Dokumentacja historii rodziny może być świetnym narzędziem do lepszego zrozumienia tematu historii rodziny. Czy poprzez stary list, kartkę, biżuterię lub recepturę; zachęćcie krewnych, aby przynieśli coś, aby pokazać wszystkim. Te rzeczy mogą ożywić ciekawe historie z życia i dostarczyć nowych informacji o rodzinie.

2. Spraw, aby ktoś wszystko skrzętnie notował

Informacje o krewnych często ujawnione podczas rodzinnych spotkań, mogą być później zapomniane, jeśli są rejestrowane w jakiś sposób. Znajdzie kogoś, kto skrzętnie będzie wszystko notował i rejestrował – za pomocą kamerki lub dyktafonu – aby móc zachować wszystkie fakty dla przyszłych pokoleń.

3. Zorganizuje grę i zaangażuj dzieci

Dzieci są nie tylko następnym pokoleniem w rodzinie, ale są one również następnym pokoleniem genealogów. Zachęć je do udziału w badaniach w bardzo młodym wieku, tworząc gry na imprezach rodzinnych. Jeśli istnieje kilkoro dzieci stwórzcie zespoły. Poza pokusą nagród, możecie w ten sposób zapalić iskrę ciekawości w dzieciach, które zachęcą innych do badań historii rodziny, gdy będą już starsze.

Oto nasze trzy wskazówki. Czy macie jakieś dodatkowe sugestie, jak sprawić, aby spotkanie rodzinne obróciło się w genealogiczną podróż w przeszłość?

Dajcie nam znać w komentarzach poniżej.

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony