Rodzina: jedzcie warzywa!

Komentarze0

Mamy nadzieje, że święta spędziliście miło w rodzinnym gronie i że zdążyliście już odpocząć z nadmiaru jedzenia :-). W wielu rodzinach już z pokolenia na pokolenie mówi się, że powinno się jeść wszystkie warzywa, aby być zdrowszym. Często niestety ludzie nie zdają sobie sprawy jak ważne są warzywa dla naszych organizmów, gdyż witaminy to podstawa.

Co wydaje się najciekawsze to świadomość, że możemy jeść warzywa w naszych deserach! A kto sobie potrafi je odmówić? No trochę ciężko. Dlatego też jeśli nie lubicie świeżych warzyw warto dodać je do naszych potraw, deserów jako dodatek! To nie będzie to samo, co świeże warzywa, ale zawsze ‚coś’!

Jeśli macie ochotę na małe co nieco po świętach świetnym pomysłem jest ciasto marchewkowe! I mimo, że odkąd jesteśmy w Unii Europejskiej – marchewka jest uznawana za owoc, to dla mnie ona mimo wszystko pozostanie warzywem :-).

Ciasto marchewkowe wg przepisu mamy

Kilka miesięcy temu otrzymałam świetny rodzinny przepis na ciasto marchewkowe, jest on bardzo zbliżony do tego tutaj. Smacznego!

I pamiętajcie zimą wcale nie musimy być pozbawieni witamin. Talerz pysznej jarzynowej, duszony groszek z marchewką czy kompot ze śliwek to jest to co wielu bardzo smakuje.

Jak ważne są dla Was warzywa i racjonalne odżywianie? Czy lubicie je jeść na surowo czy raczej gotowane lub pieczone, albo lekkie dodatki? Podzielcie się z nami opiniami w komentarzach!

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony