Chłopcy, czy dziewczynki – kogo jest więcej w naszych rodzinach?

Komentarze1

Mamy nadzieje, że w miłej i może też (rodzinnej) atmosferze przywitaliście Nowy Rok. Podczas uroczystości rodzinnych można łatwo zauważyć, kogo jest więcej w rodzinie chłopców, czy dziewczynek? A jak to było w przeszłości?

W mojej rodzinie od kilku pokoleń przeważają kobiety, chłopcy rodzą się rzadziej. Sama mam 4 siostry i 1 brata (najmłodszy z rodzeństwa) i zawsze marzeniem rodziców było mieć w końcu syna.

Nie tak dawno przeczytałam interesującą historię pt. „Pierwsza dziewczynka od ponad 100 lat”. A mianowicie w Tycroes koło Ammanford (Walia) na świat przyszła pierwsza w rodzinie Jenkinsów dziewczynka od 103 lat!

Dziewczynka jest pierwszym dzieckiem płci żeńskiej w tej rodzinie od roku 1909, kiedy to 30 października urodziła się jej cioteczna prababka Sara Olwen Jenkins. Rodzice Awen (tak została nazwana pociecha) Emyr i Lisa Jenkins zdali sobie sprawę z niezwykłości zdarzenia dopiero dzień po narodzinach maleństwa, po przestudiowaniu rodzinnego drzewa genealogicznego!

Dziadek dziewczynki widział, że w ich rodzinie od bardzo dawna nie przyszła na świat żadna dziewczynka, ale nie spodziewał się, że od aż tak dawna!

A jak to jest w Waszych rodzinach? Czy zauważacie podobny przypadek u Was w rodzinie, albo gronie znajomych i przyjaciół? Z przyjemnością wysłuchamy Waszych komentarzy!

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

  • Arkadiusz


    Styczeń 2, 2013

    W moim drzewie niemal fifty fifty, a konkretnie to 284 mężczyzn i 280 kobiet 🙂