Rodzinne odkycia: Wasze historie 2012

Komentarze2

Nowy 2013 rok już nas przywitał, a stary 2012 już za nami! Wielu użytkowników MyHeritage dokonało niezwykłych odkryć poprzez swoje badania historii rodziny w 2012 roku – a jak będzie w 2013?

Poniżej wspominamy niektóre historie z 2012 roku, ponieważ uważamy, że to świetny sposób, aby inspirować nas wszystkich do dalszych badaniach historii rodziny i mamy nadzieje, na otrzymanie od Was nowych równie inspirujących historii w 2013 roku. Kto wie, jaka historia kryje się za dodanym ostatnio przodkiem/krewnym do naszego drzewa genealogicznego?

Rafał Jurowski wytrwale latami konsekwentnie prowadzi badania nad swoją historią rodzinną. Jak pisze w swojej historii:

„Pierwszego sierpnia tego roku otrzymałem niezwykła wiadomość od Jana z Warszawy przesłaną przez portal MyHeritage. Okazało się, że tym razem ktoś odnalazł mnie. Jan przysłał informację, że jego dziadkiem był Michał Jurowski syn Piotra i Pelagii. Rodzina ta już na przełomie XIX i XX wieku mieszkała w Warszawie na Golędzinowie. Michał był kolejarzem (starszym konduktorem), jego żoną Feliksa Rybicka pochodziła z okolic Ciechanowa. O pochodzeniu Michała Jurowskiego świadczył zachowany dowód osobisty z 1923 roku roku, w którym zawarte są informacje o jego urodzeniu w 1864 roku w Jurewiczach i późniejszym zamieszkiwaniu na terenie Milowic, oraz imionach rodziców. Michał zmarł w 1928 roku w konsekwencji zatrucia gazem w pociągu…”

Kolejno Mariusz Adamowicz podzielił się z nami równie inspirującą historią, pisząc…

Cała historia zaczęła się, gdy otrzymałem informację o inteligentnym dopasowaniu na MyHeritage od osoby z mojego drzewa genealogicznego do profilu postaci znajdującej się w innym drzewie. Okazało się, że podobieństwo dotyczy mojego prapradziadka, Mikołaja!

Zostałem dodatkowo poinformowany o tym fakcie wiadomością w języku angielskim:

„Hello. My name is Helena Stange. Do you understand English? I am in the USA. My great-grandmother, Antonina Majczak and your grandfather, Mikolaj Majczak were brother and sister. I am excited to find another relative!”.

Polskie tłumaczenie:

„Witam. Nazywam się Helena Stange. Czy rozumiesz język angielski? Jestem w USA. Moja prababka, Antonina Majczak i Twój dziadek, Mikołaj Majczak byli rodzeństwem. Jestem podekscytowana, mogąc znaleźć kolejnego krewnego…!”

Równie inspirującą historią podzieliła się z nami Pani Renata Roman, która pisze w swojej historii następująco:

Poszukując pomocy w moich badaniach wreszcie odwiedziłam forum genealogiczne MyHeritage (przecież już miałam założoną witrynę online). W końcu wpisałam się według nazwiska przodka i rozpoczęło się oczekiwanie. Trwało to 48 dni, tylko 48 dni!

Otrzymałam wiadomość za pośrednictwem MyHeritage, cyt. „Witam, jestem Piotr Z., mieszkam w Krakowie. Też szukam moich korzeni”. To była dobra wiadomość, bardzo dobra wiadomość! Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że jesteśmy krewnymi, ale nastąpiło to w ciągu kilku kolejnych dni. Piotr przysłał mi „trochę dat i informacji” i wtedy nastąpił przełom. Dodatkowe dokumenty potwierdziły pokrewieństwo; Anna i Ludwik byli rodzeństwem – mieli tych samych rodziców…!

Jeśli jesteście zainteresowani podzieleniem się z nami swoimi inspirującymi historiami to wyślijcie je nam na stories@myheritage.com – historie są nagradzane 1 roczną subskrypcją Premium lub 1 roczną Subskrypcją na dane do wyboru!

Twój Team MyHeritage

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

 • Halina40013


  Styczeń 3, 2013

  Wspaniala opowiesc o odnalezieniu sie rodziny po wielu,latach.Moja historia nie jest taka niezwykla ale,tez ja opisze.Tez przez internet nawiazalam i mam kontakt z rodzina z malego miasteczka na Ukrainie Bibrka.Bliska rodzina bo pokrewienstwo ze strony mojej matki siostry.Jej rodzina z ktora utracilismy kontakt w latach 60-tych ub.wieku sie odnalazla i jestesmy w internetowym kontakcie.Bardzo sie z tego ciesze.Mam teraz bardzo duza rodzine na Ukrainie i to jest moja wielka radosc z 2012 roku.Dla calej Redakcji My Heritage sle zyczenia Szczesliwego Nowego Roku 2013.Halina Bulas

 • Justyna


  Styczeń 11, 2013

  Pani Halino, bardzo dziękujemy za życzenia. I również życzymy Szczęśliwego Nowego Roku. Pani Halino wysłaliśmy Pani maila – czy mogłaby Pani go sprawdzić?

  Serdecznie pozdrawiam.