Rodzina: małżeństwo wpływa na długowieczność?

Komentarze0

Czyżby małżeństwo odgrywało ważną rolę w długowieczności? Jak czytamy na stronie Głos Rosji, amerykańscy badacze przeprowadzili nowe badania i dowodzą, że ludzie (dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet) pozostający w związku małżeńskim są mniej narażeni na śmierć w średnim wieku.

Naukowcy z Uniwersytetu Duke’a przeprowadzili badanie na 4800 ochotników, którzy urodzili się w 1940 roku. Pod uwagę brano ich sytuację rodzinną w ciągu całego życia.

Badania udowodniły, że samotni ludzie dwa razy częściej umierają przedwcześnie, w średnim wieku, niż osoby pozostające w związku małżeńskim.

Jestem w związku małżeńskim od prawie 2,5 roku i muszę stwierdzić, że z każdym dniem jestem coraz bardziej szczęśliwa, a jak będzie się to przekładało na dłuższe życzcie zobaczymy z biegiem czasu. Jedno jest pewne dopełnieniem szczęścia w małżeństwie są dzieci.

A co Wy o tym sądzicie? Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Czy możecie wysunąć podobne wnioski po analizie swojego drzewa genealogicznego? Z przyjemnością wysłuchamy Waszych opinii na ten temat w komentarzach.

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony