18-24 MARCA TYDZIEŃ Z INTERNETEM 2013: ‚Zasadź drzewo w Internecie’

Komentarze0

Dwa dni temu ruszyła ogólnoeuropejska kampania „Tydzień z Internetem 2013”, w której w poprzednich dwóch edycjach wzięło udział już ponad 15 tysięcy osób w Polsce, natomiast w całej Europie ponad 250,000 tysięcy!

Tak jak rok temu biblioteki, szkoły, domy kultury, pracownie komputerowe i wszystkie inne instytucje oferujące publiczny dostęp do Internetu, które zechciały wcześniej wziąć udział poprowadzą warsztaty mają na celu pomoc seniorom w obsłudze Internetu. Do dyspozycji jest aż osiem scenariuszy, jednym ze scenariuszu tak jak i rok temu jest ‚Zasadź drzewo w Internecie na podstawie serwisu MyHeritage. Czas trwania jednego spotkania to od półtorej do dwóch i pół godzin.

Jak informuje FRSI, organizator kampanii „Tydzień z Internetem 2013” towarzyszy konkurs „Odkrycia – Przeżycia” dla organizatorów i uczestników spotkań. Zadanie konkursowe dla instytucji, które zorganizowały spotkanie według jednego z zaproponowanych scenariuszy, polega na przygotowaniu fotoreportażu o uczestnikach spotkania pod hasłem „Teraz już wiemy, że…”.

Tutaj, możecie sprawdzać ile osób aktualnie wzięło udział w kampanii. W Polsce w ciągu 3 dni wzięło udział prawie 3 tysiące osób a przed nami jeszcze ponad 4 dni!

Europejskimi partnerami kampanii są firmy UPC i Microsoft, które wspierają ją także w Polsce. Natomiast partnerami kampanii w Polsce są: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL, Federacja Inicjatyw Oświatowych, Forum Kraków, Laboratorium EE, Microsoft, Orange Polska i Fundacja Orange, UPC Polska, Związek Harcerstwa Polskiego. Kampanię wspiera także Włodzimierz Marciński – Lider Cyfryzacji w Polsce.

Celem kampanii jest dotarcie do jak największej liczby seniorów +55 i pomoc im w obsłudze Internetu. Mamy nadzieje, że i w tym roku dzięki MyHeritage więcej seniorów pozna zalety Internetu i przy okazji dowie się więcej o budowie drzewa w Internecie.

Czy sprawdzaliście, czy może „Tydzień z Internetem 2013” jest zorganizowany w Waszym mieście? Jeśli tak wyciągnice babcię, dziadka, może wiekowych rodziców lub tez wujostwo, kto wie czego nowego się nauczą. Zachęcamy do wzięcia udziału!

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony