7-10 czerwca: Międzynarodowy Dzień Archiwów

Komentarze

Już dzisiaj rozpoczyna się Międzynarodowy Dzień Archiwów. W dniach między 7-10 czerwca w większości archiwów państwowych, w ponad 20 miastach Polski odbywać się będą Dni Otwarte. Będzie można oglądać wystawy, filmy, uczestniczyć w prezentacjach, spotkaniach i konkursach. W tych dniach w archiwach będą odbywały się również warsztaty genealogiczne, a także z szkolenia dotyczące zabezpieczania i czytania dokumentów.

Międzynarodowy Dzień Archiwów został ustanowiony podczas 16. Międzynarodowego Kongresu Archiwów w Kuala Lumpur na pamiątkę utworzenia 9 czerwca 1948 r. w Paryżu Międzynarodowej Rady Archiwów – organizacji pozarządowej, mającej na celu m.in. rozwój i ułatwienie dostępu do światowych zasobów archiwalnych. Właśnie w tym dniu archiwa na całym świecie przypominają o swojej misji i znaczeniu dla zbiorowej pamięci narodów i społeczeństw. Zachęcamy do odwiedzenia archiwów – w celu przekonania się jak one dokładnie funkcjonują!

Na MyHeritage również posiadamy archiwum! Jednakże jest to online archiwum – zawierające ponad 4 mld rekordów historycznych. Super Wyszukiwarka znajduje się pod adresem www.myheritage.com/research.


Istnieje wiele przydatnych treści w Super Wyszukiwarce do zapoznania się z nimi. Zacznijmy od tego, że Super Wyszukiwarka zawiera także drzewa genealogiczne z MyHeritage, zdjęcia i członków, którzy są publiczni – w sumie ponad 1,5 miliarda jedynych w swoim rodzaju rekordów z całego świata, które w większości przypadków są dostępne tylko i wyłącznie na MyHeritage.

Szukasz swoich przodków? Nie wiesz gdzie rozpocząć badania? Zachęcamy do wypróbowania naszego online archiwum na MyHeritage! Kto wie? Może już dzisiaj odnajdziecie nowych krewnych i rozwiążecie swoje rodzinne zagadki genealogiczne!

Odnalazłeś kogoś poprzez SuperSearch od MyHeritage? Podziel się swoją historią na stories@myheritage.com! Najlepsze historie nagradzamy 1 roczną subskrypcją na dane! Powodzenia!

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony