Wakacje: Jak zainteresować dzieci genealogią?

Komentarze0

Skąd pochodzimy? Kim jesteśmy? Wiele dzieci zadaje sobie tego typu pytania, i może to jest wówczas doskonały czas, aby zainteresować je historią rodziny! Szczególnie teraz, gdy są wakacje, czas wolny od nauki – dlaczego nie wykorzystać tego do zainteresowania ich historią rodziny?

fot. Lea Mikolcz, użytkowniczka MyHeritage

Opowiadanie historii jest doskonałym sposobem, aby dzieci mogły się dowiedzieć więcej o swoich przodkach. Opowiedz się o wyczynach szalonej babci lub dziadka, a może też i pradziadkach? Jeśli masz pokaż im stare zdjęcia rodzinne tych krewnych z pewnością pobudzą one wyobraźnię. Opowiadanie historii rodzinnych w formie zabawy przykuje uwagę dzieci oraz zaciekawi, a przede wszystkich najważniejsze części historii zostaną na pewno zapamiętane.

Kolejnym sposobem zainteresowania dzieci genealogią w wakacje są różnego rodzaju gry! Przekonaj dziecko, aby utworzyło arkusz najważniejszych faktów o swojej rodzinie. Daj im przykład jak zdobyć wskazówki o rodzinie i nastaw je pozytywnie do rodzeństwa/rodziców/dziadków oraz całej rodziny.

Wciągnij je w układankę/puzzle. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego takie programy jak „Straszne dzieciaki” program z Bill Cosbym stał się kultowym hitem lub inne podobne programy telewizyjne są tak popularne? Dzieci są zbudowane do uczenia się poprzez zabawę. Wytłumacz im, iż tworzenie pełnego drzewa genealogicznego to tak jak puzzle, które należy należycie ułożyć a później starać się je pielęgnować.

„Skąd pochodzę?” – Nie jesteś jeszcze gotowy na historyjkę z bocianem i kapustą ? Dlaczego zamiast tego nie spróbować opowiedzieć jakieś rodzinnej historii związanej z tą sytuacją? Nie tylko pozwoli Ci to wybrnąć z sytuacji, ale i też ale i pozwoli Ci odciągnąć ten temat na lepszy moment.

To tylko kilka porad dla dzieci, aby je zainteresować tematem rodziny i genealogii. Jeśli macie jakieś inne pomysły przedstawcie je w komentarzach!

Tagi:

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony