Dzięki Smart Matches odnalazłam rodzinę w Kanadzie!

Komentarze2

Przedstawiamy Państwu historię rodzinną Pani Danuty Jaskowskiej związaną z funkcję MyHeritage, a mianowicie Smart Matches. Pani Danuta ma obecnie 56 lata i jest z wykształcenia magistrem technologii żywności. Państwo Jaskowscy mają już dorosłe dzieci, dlatego Pani Danuta może poświęcić więcej czasu na ulubione hobby – hodowlę kwiatów i budowanie rodzinnego drzewa genealogicznego na MyHeritage.

Za genealogię Pani Danuta zabrała się zdecydowanie za późno, bo nie żyją już jej rodzice i większość przodków – dlatego nie może przeprowadzić wywiadu rodzinnego. Pozostały po nich albumy ze zdjęciami, które Pani Danuta próbuję pomału rozszyfrować kto na nich jest, kiedy i gdzie zostały zrobione. Bardzo jej pomogły w tym rodzinne skarby: 95 letnia ciocia z Krotoszyna (kuzynka jej mamy), ostatni żyjący brat jej mamy z Kłodzka, a z drugiej strony drzewo genealogiczne jej teściowej – to kopalnia wiedzy o rodzinie męża…

Pani Danuta odnalazła rodzinę w Kanadzie…
_________________________________________________________________________

Dzięki funkcji Smart Matches odnalazłam swoją rodzinę w Kanadzie, która opuściła Polskę tuż przed wybuchem II Wojny Światowej . Wyjechali wtedy prawie wszyscy bracia mojej babci. Babcia z dziadkiem też mieli wyjechać, ale już nie zdążyli – wybuchła wojna.

Moi pradziadkowie, prawie wszyscy ich synowie wyjechali z Polski w 1938 roku


Dopóki żyli dziadkowie i moi rodzice utrzymywali kontakt z rodziną za oceanem, ale gdy umarli ten kontakt się urwał. Ja byłam wtedy za młoda, by zająć się tym tematem… Zmieniło to się dopiero po kilkudziesięciu latach, gdy utworzyłam swoje drzewo genealogiczne. Długo myślałam jak dotrzeć i uzupełnić gałąź z Kanady… Stało się to możliwe dopiero na MyHeritage dzięki Smart Matches! Otrzymałam informację o inteligentnych dopasowaniach osób z mojego drzewa genealogicznego do osób w innych drzewach. Wśród nich był syn jednego z braci babci o charakterystycznym imieniu Telesfor, który urodził się jeszcze w Polsce. To nie mógł być przypadek!

Mały Telesfor wraz ze swoimi rodzicami przed wyemigrowaniem z Polski do Kanady w 1938 roku

Napisałam do webmastera tego drzewa po polsku, że chciałabym skontaktować się z potomkami tego Telesfora, bo on i jego rodzice i wujkowie już nie żyli. Okazało się , że webmasterem był Francuz – pochodzący z rodziny już nieżyjącej żony Telesfora. Przepuścił mój list przez translator i odpowiedział, że spróbuje skontaktować się z córką Telesfora poprzez Facebook. Udało się! Obecnie mam już rozpracowaną całą rodzinę z Kanady, zapraszani są kolejni członkowie zza oceanu, poznajemy się poprzez dodawane fotografie. Spełniło się moje marzenie!!! Dziękuję MyHeritage!!!

Tato Telesfora ze swoim bratem po przyjeździe do Edmonton w 1938 roku

Odzyskana gałąź rodziny - dzieci, wnuki i prawnuki naszych emigrantów z Polski - zdjęcie współczesne.

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

 • Aleksander


  Październik 9, 2013

  Analogiczna sytuacja, ale trzeba tym się komuś zająć. 🙂
  Na wszystko nie ma czasu, i też Kanada.

 • Magdalena kasprzak


  Maj 30, 2015

  Szukam rodziny Bakalarskich w Stanach!!!!!!!!!