Konkurs: Zdjęcie najliczniejsze w członków rodziny

Komentarze0

Chcielibyśmy Wam bardzo podziękować za wzięcie udziału w konkursie na najstarsze zdjęcia w rodzinie! Wybór był ciężki, jednakże zdecydowaliśmy się nagrodzić zdjęcie – dagerotyp z 1855 roku! Właścicielka zdjęcia Pani Katarzyna Wyżykowska potrafiła bardzo wiele na jego temat powiedzieć, a mianowicie, że zostało ono zrobione prawdopodobnie w miejscowości Husiatyń lub Tarnopol [dawniej Polska, dzisiaj Ukraina].

Na zdjęciu znajduje się Ludwik de Baisinger – brat jej pra-pra-babki Elżbiety, urodzony w 1830. Dagerotyp jest mało czytelny na skanie, więc załączyła nam kopię, którą zrobiła dla niej Pani dr Wanda Mossakowska, w podziękowaniu za wypożyczenie dagerotypów i zdjęć na potrzeby książki, którą pisała [Dagerotypy w zbiorach polskich: katalog, Ossolineum, Wrocław 1989]. Pani dr Mossakowska na podstawie techniki wykonania dagerotypu potwierdziła datę jego powstania. Zachował się nawet odcisk palca fotografa :-). Pani Katarzyna Wyżykowska otrzymuje od nas 1 roczne PremiumPlus oraz Subskrypcje na Dane! Gratulacje!

Zdjęcie Dagerotyp


Pełną galerię nadesłanych zdjęć znajdziecie na naszym Pinterest!

Pinterest

Nowy Konkurs:

Wyślij nam zdjęcie najliczniejsze w członków rodziny! Może to być zdjęcie ze ślubu, urodzin, zjazdu rodzinnego – ważne, aby zawierało jak najwięcej członków rodziny. Opisz zdjęcie – kiedy miało miejsce i z jakiej okazji i prześlij je nam na stories@myheritage.com. Najliczniejsze zdjęcie w członków rodziny zwycięży!

Przykładowe zdjęcie konkursowe: Zjazd Rodziny Colina, 2011

Do wygrania 1 roczne PremiumPlus oraz Subskrypcja na Dane! Zdjęcia można przesyłać do 4 września – rozwiązanie konkursu w przyszłym tygodniu!

Warto przechowywać stare zdjęcia rodzinne, skanować je i dodawać na MyHeritage, gdyż wówczas zostaną one zakonserwowane dla przyszłych pokoleń i nie ulegną zapomnieniu!

Kampania MyHeritage „Zachowaj rodzinne zdjęcia” trwa! Dołącz do kampanii i nie pozwól, aby Twoje stare zdjęcia rodzinne uległy zniszczeniu i zapomnieniu!

PS. Prosimy przesyłać tylko te zdjęcia, na które macie zgodę na wykorzystanie. Prosimy nie przesyłać zdjęć, które nie są Państwa własnością. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za zdjęcia, które zostaną przesłane bez zgody rodziny i z nieznanych źródeł. W konkursie mogą wziąć udział tylko zarejestrowani użytkownicy MyHeritage.com. Przesłane zdjęcia mogą być później przedstawione na social media od MyHeritage takich jak Facebook, Pinterest czy też Blog.

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony