Nostalgia – stare fotografie rodzinne

Komentarze0

Kilka tygodni temu moja ciocia grzebiąc w magicznym pudełku swojej mamy i teściowej znalazła wiele cudownych starych rodzinnych fotografii, które same piszą swoją historię. Powiedziała, że jest to niezwykłe uczucie patrzeć na te znane i nieznane wcześniej twarze – jako, że jest to rodzina ta kiedyś i ta dziś.Każda stara rodzinna fotografia ma swoją historię, na którą składają się ludzie, wydarzenia oraz czas w jakim było wykonane dane zdjęcie. Dzięki starym fotografiom możemy odkryć nieznane dotąd historie rodzinne, jak również samych przodków. Stare fotografie od zawsze mnie fascynowały, może też dlatego, gdyż w mojej rodzinie nie zachowało się ich za wiele, i zawsze z podziwem i nutką sentymentu wertowałam kartka po kartce w starych albumach, czy też pudełkach ze zdjęciami.

Dlatego też warto przechowywać stare zdjęcia rodzinne, skanować je i dodawać na MyHeritage, gdyż wówczas zostaną one zakonserwowane dla przyszłych pokoleń i nie ulegną zapomnieniu.

Kampania MyHeritage „Zachowaj rodzinne zdjęcia” trwa! Dołącz do kampanii i nie pozwól, aby Twoje stare zdjęcia rodzinne uległy zniszczeniu i zapomnieniu!

W gruncie rzeczy fotografia jest czynnikiem wywrotowym, ale nie wtedy gdy przeraża, porusza czy nawet piętnuje, ale gdy daje zbyt dużo do myślenia[…]“ R. Barthes

Jakie najcenniejsze zdjęcie rodzinne posiadasz? Na jaki rok jest ono datowane?

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony