Zachowaj Rodzinne Zdjęcia: Wskazówki, aby wykonać wspaniałe zdjęcie

Komentarze1

Oglądanie starych zdjęć rodzinnych przywołuje nostalgiczne wspomnienia. Czy to wesele, piknik w parku lub wygłupy w domu, ważne jest, aby zachować te chwile rodzinne.

Posiadamy wspaniałe stare zdjęcia naszych przodków, ale ważne jest też, aby dokumentować nasze życie i pielęgnować dzisiejsze spotkania rodzinne i wydarzenia.

Jednak może okazać się trudne zachęcić dzieci i całą rodzinę, by wspólnie usiąść do portretu. Dlatego też – w ramach naszej globalnej inicjatywy „Zachowaj Rodzinne Zdjęcia” – oferujemy porady, aby zapisać i udostępnić swoją historię rodzinną.Oto kilka wskazówek, aby wykonać wspaniałe zdjęcie rodzinne:

1. Wybierz odpowiedni czas, który będzie pasował wszystkim. Nie jest łatwo zebrać wszystkich na raz, dlatego też upewni się, że czas jaki wybierzesz będzie odpowiadał wszystkim.

2. Miejsce, miejsce! Wybierz łatwą lokalizację, która jest łatwo dostępna. Upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich oraz wybierz odpowiednie tło, aby nie rozpraszało innych.

3. Włącz światło. Przed wykonaniem zdjęcia należy sprawdzić, oświetlenie nie jest zbyt ciemny lub jasny. Czy jesteś na zewnątrz? Unikaj fotografowania pod słońce.

4. Nie bój się wysokości. To może wydawać się oczywiste, ale jeśli robisz zdjęcie z większą grupką ludzi, upewnij się, że najwyższy członkowie rodziny znajdują się z tyłu, a najniżsi z przodu.

5. Co na siebie włożyć? Unikaj wzorków na ubraniu, które nie pasują do reszty. Ubierz się jak na co dzień i bądź zrelaksowany. Ważne żeby to było naturalne zdjęcie z rodziną.

6. 1,2,3 Cheeeeeese! Zdjęcia z połową ludzi patrzącymi z dala od kamery? Odliczanie może pomóc ludziom skoncentrować się na danym momencie!

7. Załaduj i udostępnij. Nie ryzykuj utraty tych zdjęć i umieścić je w sieci! Za pomocą drzewa genealogicznego na MyHeritage załaduj  i udostępnij zdjęcia rodzinie – i oznacz swoją rodzinę na nich.

Pinezkowanie zdjęć (kliknij, aby powiększyć)

8. Zidentyfikuj krewnych. Upewnij się, że zapisałeś nazwiska wszystkich na zdjęciu, jak również datę wykonywania zdjęcia oraz miejsce. Jeśli było to szczególne wydarzenie, to wspomnij te informacje również. Jeśli nie jesteś pewien, zapytaj innych członków rodziny, którzy mogą wiedzieć więcej na ten temat. Za pomocą online drzewa genealogicznego zapisz te notatki do zdjęć, aby udokumentować swoje wspomnienia rodzinne.

9. Zdjęcie co roku. Dlaczego nie zrobić z tego tradycji i wykonywać takie zdjęcie, co roku? Nic nie jest bardziej zabawne niż patrząc na to, jak wszyscy się zmienili w ciągu roku!

10. Zrelaksuj się i bądź naturalny. Zaszalej i bądź kreatywny!Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

  • stankiewicz


    Sierpień 24, 2013

    Bardzo pożyteczne informacje .Gdyby każdy ich stosował to nie było zdjęć ;knotów;Pozdrawiam wszystkich kochających fotografię