Zdjęcia Rodzinne: Kreatywne zajęcia z dziećmi

Komentarze0

Lato to doskonała okazja, aby wygrzebać stare rodzinne fotografie z zakurzonych pudełek, albumów, a nawet strychów i zainteresować nimi młode pokolenie, kto wie jakie przy okazji odkryje się historie rodzinne!

Kreatywne zajęcia z dziećmi podczas wakacji pomogą im wypełnić wolny czas i przy okazji będą mieć pewną pozytywny, gdyż dzięki temu dowiedzą się więcej o rodzinie i przodkach.

Jako część inicjatywny: Zachowaj Rodzinne Zdjęcia przygotowaliśmy kilka ciekawych sposobów jak można uatrakcyjnić dzieciom przekazywanie wiedzy o rodzinie za pomocą zdjęć.Zdjęcie w słoiku tworzy kapsułę czasu. Zachęć dzieci do wrzucenia do słoika kilka innych osobistych pamiątek rodzinnych, które przypomną im np. o wiele lat temu spędzonych wakacjach, spotkaniach rodzinnych itp.

Gdy wszystkie „wspomnienia” są dodane do słoika – dodaj ostatnio zrobione zdjęcia i zamknij słoik. Teraz schowaj słoik w takim miejscu, gdzie będziesz o nim pamiętać, lub też zakop w ogrodzie (z instrukcją) – aby pamiętać miejsce i wróć w to miejsce za 10 lat – zobaczysz jak wspomnienia powrócą jak bumerang!

Ulepsz klasyczną grę „Zgadnij, kto?”poprzez dodanie własnych zdjęć przodków. Miłej zabawy podczas nauki o przodkach i korzeniach rodzinnych.

Kartki urodzinowe/imieninowe:

Obchodzicie w rodzinie urodziny, czy imieniny? Stwórz z dziećmi kartki na urodziny taty, babci czy też cioci i kuzynów – na pewno taka ręcznie wykonana kartka z okazji ich święta – przyniesie Twoim dzieciom i solenizantom wiele radości!

Sprawdź więcej kreatywnych pomysłów dla dzieci na naszej stronie Pinterest oraz na stronie naszej inicjatywy zachowywania starych rodzinnych zdjęć dla przyszłych pokoleń!

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony