Historia rodzinna: kufer pełny skarbów

Komentarze0

Każdy historyk rodzinny posiada przynajmniej jedną historię lub wydarzenie, na którym spędził godziny próbując rozwikłać zagadkę.

Co by się stało, gdyby ktoś zapukał do drzwi, a po otwarciu zobaczylibyście kufer dostarczony do rąk własnych lub po kilku dziesięciu latach taki kufer znaleźlibyście na strychu? W środku znajdując stare dokumenty, fotografie, czasopisma i inne materiały zawierające historie rodzinne. Zastanawialiście się co chcielibyście zobaczyć w środku?

Podobna historia miała miejsce w USA w rodzinnie z polskimi korzeniami! A mianowicie jest to historia z kufrem babci Bronisławy Graczyk, który został odnaleziony rok temu na strychu rodzinnego domu w Bogocie, NJ. W stuletnim, wysłużonym, drewnianym kufrze z metalowymi okuciami znajdowały się prawdziwe, rodzinne skarby: stare fotografie, legitymacje, pamiątki komunijne, szkolne, świadectwa z lekcji religii, polskie obrazki ludowe i cała sterta listów do Bronisławy Graczyk od krewnych z Polski.

Zaciekawiła Was ta historia tak jak nas? Pełną historię możecie przeczytać na dziennik.com, a dokładniej TUTAJ! Jeśli chcielibyście podzielić się własną historią rodziny, może też i starego pamiętnika bądź innych skarbów rodzinnych to zapraszamy Was do przesyłania historii na poland@myheritage.com! Z przyjemnością opublikujemy je na Blogu MyHeritage!

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony