23 rzeczy, które mogą zrozumieć tylko siostry, czyli…

Komentarze0

Mieć siostrę, czy też siostry to nie lada szczęście. W dzieciństwie, czy też w dorosłym życiu są one dla mnie jak zawsze najbliższymi przyjaciółkami, na dobre i na złe, nigdy mnie nie zawiodły. Mimo, dużych odległości, gdyż mieszkamy w różnych miejscach to zawsze znajdziemy w tygodniu czas na rozmowę, wzajemnie wsparcie.  Poniżej zapoznajcie się z rzeczami, które mogą zrozumieć tylko siostry…23 rzeczy, które mogą zrozumieć tylko siostry, czyli…

1. Mieć w życiu osobę, która zrobi dla Ciebie wszystko, prawie wszystko… Wspólne ukrywanie ciała osoby, której ona się pozbyła raczej też się w to wlicza.

2. Mieć w życiu osobę, która poprze Cię w wybijaniu z głowy rodzicom ich fantazji na temat polityki, i czuje te kwestie dokładnie tak jak Ty.

3. Mieć w życiu osobę, która doskonale Cię rozumie i Twoje poglądy na temat tego jak dziwna i dysfunkcyjna jest Wasza rodzina.

4. Miałyście identyczne rzeczy (ciuchy itp.) gdy dorastałyście. No prawie identyczne, bo Twoje były w kolorze różowym, a jej w niebieskim.

5. To cudowne nazwijmy to …. upokorzenie związane z noszeniem pasujących sukienek w dzieciństwie… No i oczywiście zachwyt ciotek i wujków z upływającym czasem, to „och i ach” jakie byłyście cudowne i zgrane.

6. Mieć w życiu osobę, która jest w stanie zawrzeć z Tobą pakt i przystąpić do akcji pod tytułem – niszczenie zdjęć rodzinnych z wakacji, na których jedna z Was wygląda tak potwornie, że fotografie te nie mogą ujrzeć światła dziennego.. no oczywiście poza Wami.

7. Mieć w życiu osobę, która doskonale wie, co chcesz dostać na urodziny.

8. Jak miło jest mieć w życiu osobę, która doskonale wie, co tata chce dostać na urodziny… i życie staje się po prostu łatwiejsze.

9. Upływający czas… liceum, studia… nowi przyjaciele… ale.. okey na tym skończymy ten punkt (do własnej interpretacji).

10. Nie ma to jak być porównywanym przez całe życie… lub być postrzeganym poprzez cechy, które Was całkowicie odróżniają.

11. Ten rodzinny „podział ról” … jesteśmy starsze więc mamy fajne rzeczy…  no tak do czasu, kiedy nasze młodsze denerwujące rodzeństwo dorośnie i wtedy cóż sytuacja się odwraca.. zaczynamy podkradać ich rzeczy, ciuchy, ponieważ są po prostu fajnie!

12. Te wspaniałe korzyści płynące z wymiany ciuchów… kiedy nadchodzi czas, kiedy myślisz, że naprawdę nie masz się w co ubrać na randkę, spotkanie o pracę czy do kina… wtedy pojawia się ona … siostra i jej szafa.

13. Kiedy się urodziła były dwie opcje: kochać ją albo sprzedać. Teraz jest to tylko metafora dla Waszej relacji.

14. I nadchodzi moment, kiedy obie zaczynacie przypominać matkę, w sposobie bycia i wyglądzie.

15. Móc doznać tego uczucia posiadania osoby, z którą możesz zachowywać się w sposób, w który tylko ona zrozumie… krótko mówiąc… dziwnie.

16. Móc doznać uczucia, kiedy od dawien dawna rozmawiałyście z siostrą o byciu druhnami na swoich ślubach, aż w końcu nadszedł ten dzień i nie możesz się powstrzymać od rozpoczęcia przemowy (jeśli w ogóle zdecydujesz się na jej wygłoszenie) od słów: „czekałyśmy na ten moment odkąd mamy 5 lat”.

17. Mieć tę osobę, która wysłuchuje Twoich historii o miłosnych niepowodzeniach od czasu, kiedy po raz pierwszy miałaś złamane serce jeszcze w szkole podstawowej…

18. Jest z Tobą zawsze, by wspierać Cię podczas rodzinnych wakacji, aby móc sprawić by stały się one zwyczajnie bardziej znośne lub upływały w przyspieszonym tempie. Zazwyczaj obie opcje.

19. Jak wspaniale mieć kogoś, przy kim możesz zachowywać się dokładnie tak fatalnie jak się czujesz… nie mając przy tym wyrzutów sumienia …gdyż zapewne siostra za chwilę wybaczy Ci Twoje zachowanie, lub nie wytrzyma w atmosferze spięcia i kłótni dłużej niż przez kilka minut. A nawet jeśli będzie na Ciebie zła, jak tylko będzie miała coś śmiesznego, czym chciałaby się z Tobą podzielić – wszelkie kłótnie pójdą w zapomnienie.

20. Jak często zdarza się, że młodsze siostry „służą” starszym, często podając im choćby szklankę wody z rana, kiedy wypiją za duża wina wieczorem.

21. Ten dzień, kiedy jedna z Was zdała na prawo jazdy i dostała pracę, właściwie wówczas stała się osobistym szoferem, który dowiezie Cię w miejsca Twoich przygód.

22. Osoba, która odbierze zirytowany bądź nie odbierze Twój telefon o 3 w nocy.

23. Zapewne masz przyjaciela na całe życie… jedynego w swoim rodzaju powiernika Twojej życiowej przygody. Jeśli jednak nie wydaje Ci się to czymś wspaniałym, to doprawdy nie wiem, kto może sprawić, że będziesz się czuła w ten sposób!

źródło: worldobserveronline.com

Tagi:

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony