MyHeritage w 2013 – Przegląd Roku

Komentarze2

2013, co to był za rok! Jako, że pożegnaliśmy już 2013 rok, chcemy przypomnieć Wam najważniejsze wydarzenia.

W 2013 roku wprowadziliśmy wiele ciekawych funkcji i najnowszych technologii. Dodaliśmy biliony rekordów historycznych, więcej treści z historii świata – sprawiliśmy, że badania historii rodziny stały się jeszcze łatwiejsze.

W styczniu, udostępniliśmy wam nową aplikację – MyHeritage App 2.0, która posiada wiele nowych funkcji. Aplikacja w wersji 2.0 pozwala tworzyć i edytować drzewo genealogiczne, dodawać krewnych i zdjęcia, edytować profile, informacje i wydarzenia – niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz – „w ruchu”. Przeszukuj miliardy rekordów na MyHeirtage i zsynchronizuj swoje drzewo genealogiczne z twoją stroną rodziny na MyHeritage.pl. Teraz cała twoja rodzina może pozostać w kontakcie i przyłączyć się do twojej witryny rodzinnej za pomocą urządzeń mobilnych.

Na początku lutego dodaliśmy miliony nowych rekordów do zbiorów danych MyHeritage. Międzynarodowe kolekcje zawierają nagrobki, rejestry wojskowe, roczniki, plakaty i fotografie policyjne. Te dokumenty są bardzo ważnym źródłem informacji przy odkryciach genealogicznych twoich przodków.

W lutym udaliśmy się również do Londynu, na wydarzenie Who Do You Think You Are 2013. Cieszymy się, że mogliśmy poznać tak wiele nowych osób, jak również spotkać się z corocznymi bywalcami. Nasz zespół ekspertów genealogii wygłosił prezentację i warsztaty, aby pomóc użytkowników w ich badaniach rodziny.

W marcu wzięliśmy udział w konferencji RootsTech w Salt Lake City, w Utah. Ori Soen, dyrektor generalny ds. marketingu wygłosił kluczową prezentację wraz z głównym Glogerem genealogii – James’em Tanner’em. Na naszym stoisku można było znaleźć mini-dema prezentujące funkcje, jak również organizowaliśmy wiele konferencji i pokazów, na których pełne słuchaczy sale pękały w szwach.

W kwietniu wprowadziliśmy Family Tree Builder 7.0 – najnowszą wersję najpopularniejszego na świecie darmowego oprogramowania genealogicznego. Dzięki możliwości synchronizacji całej historii rodzinnej we wszystkich kierunkach, tzn. pomiędzy twoim komputerem, twoją witryną rodzinną na MyHeritage, jak również smartfonem i tabletem, możesz rozbudowywać swoje drzewo genealogiczne i dodawać do niego informacje i zdjęcia – zawsze i wszędzie. Dodaliśmy również nowe kanały poprzez które możesz odszukiwać swoich krewnych i miliardy rekordów historycznych wraz z naszą zaawansowaną technologią dopasowywania.

W maju do naszej wyszukiwarki SuperSearch dodaliśmy całą kolekcję amerykańskich federalnych spisów powszechnych, które obejmują lata 1790-1930. Jest to największy i najważniejszy zbiór zapisów dotyczących Stanów Zjednoczonych. Obejmuje ogromną ilość danych, którą można przeszukiwać oraz wszystkie zeskanowane obrazy oryginalnych dokumentów spisu, który obejmuje 520 milionów nazwisk.

W maju również, kolejnym wydarzeniem było uruchomienie w dużej mierze nowej funkcji, aby móc wyodrębnić informacje z rekordów historycznych i pozwolić na ich bezpośrednie przeniesienie do drzewa genealogicznego. Przenieść info – sprawia, że nasza potężna funkcja Record Matches stała się jeszcze bardziej użyteczna pozwalając Ci z łatwością użyć ulepszoną informację z jakiegokolwiek historycznego rekordu – bezpośrednio do Twojego drzewa. Pozwala to na wygodne wyświetlenie wybranej informacji znalezionej w rekordzie historycznym i porównanie jej do danej informacji zawartej w Twoim drzewie genealogicznym – obok siebie.

Następnie wprowadziliśmy Record Detective™ – pierwsza w swoim rodzaju technologia, która pozwala na automatyczne dopasowanie rekordów historycznych do osób, które znajdują się w drzewie genealogicznym – w sytuacji, kiedy ich dane do siebie pasują. Dzięki temu możesz otrzymać nowe informacje i wskazówki do podjęcia dalszych odkryć i badań.

W sierpniu przestawiliśmy globalną kampanię – „Zachowaj rodzinne zdjęcia” – by pomóc odkryć nowe informacje dotyczące przodków za pomocą zdjęć i dzięki przechowywaniu ich online.

W tymże miesiącu zaproponowaliśmy wiele ekscytujących atrakcji i konkursów. Poniżej znajdziesz krótki film video z detektywem zdjęć – Maureen Taylor – światowej klasy ekspertem zajmującym się analizą zdjęć, w którym Maureen opowiada o tym, dlaczego zdjęcia rodzinne są tak ważne i czego można się z nich dowiedzieć.

W październiku nawiązaliśmy strategiczne partnerstwo z wiodącą organizacją genealogiczną – FamilySearch. Pozwoliło to MyHeritage wzbogacić dotychczasowe pokłady rekordów i danych o miliardy światowych rekordów historycznych i profili drzew rodzinnych obejmujących setki lat wstecz. Dane te obejmują takie rekordy jak: spisy powszechne, akty urodzenia, małżeństwa, czy akty zgonu i setki innych zapisów z kilkudziesięciu krajów. To był dla nas bardzo ekscytujący krok w kierunku wypełniania naszej misji – pomocy rodzinom na całym świecie w odkrywaniu ich korzeni i dzielenie się swoimi odkryciami w internecie.

Raz do roku, program Deloitte Fast 500 honoruje 500 prywatnych i publicznych firm technologicznych w Europie, na Bliskim Wschodzie i Azji, biorąc pod uwagę najwyższy wzrost przychodów za okres pięciu lat. W grudniu, z dumą przyjęliśmy wiadomość o tym, że MyHeritage zostało okrzyknięte jedną z dziesięciu najszybciej rozwijających się firm według statystyk Deloitte Fast 500 w 2013 roku.

Na zamknięcie tego ekscytującego dla nas roku, do naszych danych dodaliśmy miliony zdigitalizowanych rekordów ze Skandynawii; ze Szwecji, Norwegii, Danii i Finlandii sięgające roku 1600. Teraz z większą łatwością możesz odkrywać swoje korzenie skandynawskie i dowiedzieć się więcej o tym, jak żyli Twoi przodkowie. Te zapisy są niezwykle ważne dla ludzi obecnie żyjących w tych krajach, jak również dla wszystkich tych, których przodkowie pochodzą właśnie z tych regionów.

To był dla nas ekscytujący rok, który dostarczył naszym użytkowników wielu nowych środków, które ułatwiają ich genealogiczne odkrycia.

Mamy o wiele więcej wspaniałych planów na 2014 rok (między innymi dodaliśmy już ponad 1 mld rekordów z Polski)! i nie możemy się doczekać, aby poinformować wkrótce o nadchodzących nowościach. Jesteśmy zobowiązani do stałego rozwoju nowych technologii, tak aby odkrywanie historii rodzinnej stało się jeszcze łatwiejsze, bardziej ekscytujące i satysfakcjonujące; jak również planujemy digitalizację jeszcze większych ilości treści historycznych. Wszystko to sprawi, że odkrywanie historii rodziny będzie jeszcze łatwiejsze.

Cały zespół MyHeritage życzy Tobie i Twojej rodzinie wspaniałego już nie tak „nowego roku” przepełnionego nowymi odkryciami historii Waszej rodziny.

Tagi:

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

 • Piotrek


  5 lutego, 2014

  to był super rok, w nowym czekam na nowe funkcje, ale nie związane z rekordami tylko zupełnie nowe funkcje :
  pozdrawiam,

 • Marek Porębski


  17 lipca, 2014

  Ja z kolei czekam z utęsknieniem kiedy użytkownicy stacjonarnych komputerów Apple doczekają się wersji dla swojego sprzętu. Pozdrawiam.