Święto: Tłusty Czwartek

Komentarze1

Już dzisiaj Tłusty Czwartek. Najpopularniejsze potrawy to pączki i faworki, zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami. Czy wiecie, że dawniej objadano się pączkami nadziewanymi słoniną, boczkiem i mięsem, które obficie zapijano alkoholem?

Jakie są wasze ulubione?

Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło! Dlatego ten jeden pączek tradycyjne powinien być zjedzony! Tłusty czwartek to święto miłośników pączków, faworków i innych słodkich łakoci i jest to znakomity czas, aby chociaż na jeden dzień zapomnieć o diecie i zajadać się smakołykami :-).

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.” – tak właśnie brzmi staropolskie przysłowie, radośnie obwieszczające nadejście święta wszystkich łasuchów.

Ile pączków zjedliście lub zamierzacie zjeść dzisiaj? Czy zdecydowaliście się je zrobić samodzielnie, czy też zakupicie je już gotowe? A może wolicie faworki i chrusty zamiast pączków? Z przyjemnością wysłuchamy w komentarzach jak obchodzicie Tłusty Czwartek w waszych rodzinach.

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

  • http://polhire.com/pl/wypozyczalnia_narzedzi/wypozyczalnia-sprzetu-budowlanego.html


    Luty 28, 2014

    mmmm wygladaja wybornie! ja zjadlam az 3 😀