Historia rodzinna: co pozostawiamy naszym dzieciom

Komentarze4

Edukując się na temat naszych przodków, często myślimy w jednym kierunku – czego się nauczymy, czy „co otrzymujemy, co bierzemy, co odziedziczamy” po naszych przodkach. Bardzo rzadko przeznaczamy czas na to, aby pomyśleć o dawaniu i braniu w nieco innym wymiarze.

Jakie dziedzictwo chciałbyś zostawić swoim dzieciom i przyszłym pokoleniom? Czy jesteś pewien, że zostanie ono przekazane kolejnej generacji?

Istnieje wiele sposobów, aby upewnić się, że historia Twojej rodziny przetrwa dla przyszłym pokoleń. Być może jednym z najważniejszych sposobów jest włączenie dzieci i potomków już teraz do badań nad historią Waszej rodziny?

Poprzez zwiększanie zainteresowania i zachęcanie dzieci, wnuków czy innych krewnych odkryciami genealogicznymi, budowaniem drzewa genealogicznego, sprawisz, że będę oni chcieli zachować Wasze „odkrycia” dla przyszłych pokoleń.

Jak dużo Twoje dzieci wiedzą na temat Waszych przodków?

Wypełnij naszą krótką ankietę poniżej na ten temat:


Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

 • Sapan


  Maj 17, 2014

  Mój syn zna historię swoich przodków do 11 pokolenia (najstarszy dokument pochodzi z 1628 roku).

 • Jarucki


  Maj 17, 2014

  Mam nadzieję odnaleźć miejsce pochówku moich dziadków z linii ojca. W tym celu udaje się na Białoruś, właśnie w tym celu. Inne drogi nie dały rezultatu.

 • 2102bombaj


  Maj 17, 2014

  Moi dwaj synowie utworzyli „swoje drzewa” i dołączył do nich mój wnuk (lat 15)

 • Wanda


  Kwiecień 20, 2016

  Moje wnuczki znają rodzinne Genealogiczne Drzewo .Same utworzyły drzewo swojego taty jest nas Wszystkich ponad 6800 osób .