Ukryty skarb: pamiątki rodzinne

Komentarze1

Cenne pamiątki po naszych przodkach często uczą nas o naszym dziedzictwie. Stanowią one wskazówki dotyczące naszych przodków i tego, jak żyli.

Czasami skarby naszych przodków są przez długi czas przechowywane lub chowane. Odkryte lub ujawnione, mogą nam dostarczyć dużo interesujących informacji.

Taka sytuacji zaistniała w przypadku pewnego wnuka, który odkrył ukryty skarb, podczas sprzątania garażu swoich dziadków.

Po tym jak jego dziadek zmarł kilka miesięcy temu, podczas porządkowania rzeczy po zmarłym, on i jego rodzina natrafili na coś wspaniałego. Znaleźli starą skrzynię, w której znajdowały się przedmioty należące do jego prapradziadka (dziadka jego dziadka), który urodził się w 1858 roku. Więc cała zawartość liczyła ponad sto lat! Niesamowite!

Wewnątrz skrzyni znajdowały się dokumenty rolnicze i reklamy: jego rodzina była farmerami w Oklahomie. Ponadto były tam okulary, fotografie, książki z początku 1900 roku, listy biznesowe i wiele innych.

Wnuk posortował zawartość w celu ustalenia ich pochodzenia oraz  z nadzieją, że rzeczy pomogą mu w jakimś stopniu dowiedzieć się czegoś o jego korzeniach, przodkach. Jednak wnuk, wciąż zadawał sobie jedno pytanie – w jakim celu i dlaczego dziadek ukrył tę skrzynię i nie podzielił się jej istnieniem z dziećmi i wnukami? To nadal pozostaje zagadką, a jej rozwiązanie może zająć dużo czasu…

Czy ktoś z Twojej rodziny pozostawił ukryte skarby, które później zostały odkryte? Podziel się z nami w komentarzach poniżej.

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

  • Biblia


    1 lutego, 2015

    U mnie w rodzinie przekazywane jest Pismo Święte, które zostało wydane w 1863 roku w Berlinie, w języku Polskim. Odziedzicza je za każdym razem najmłodszy syn, tak więc niestety nie będzie w przyszłości moje. Nie wiem kto je kupił i dlaczego w Berlinie. Ale w Piśmie Świętym są obrazki z kolęd nawet z 1930 roku.