Letnie, rodzinne odkrycia: porady i wskazówki

Komentarze3

Długie, letnie dni to idealny czas na spotkania rodzinne i doskonała okazja, aby zadać kilka pytań swoim krewnym, tak aby dowiedzieć się nieco więcej o swoim dziedzictwie rodzinnym.

Oto kilka wskazówek na to lato, tak abyś mógł uzyskać nieco więcej informacji o swoim dziedzictwie od krewnych:

 

1. Odwiedź bliskich członków rodziny. Zachęcaj młode pokolenia do nagrywania opowieści i anegdot krewnych, tak abyś mógł zaczęrpnąć więcej informacji o wcześniejszych pokoleniach i mógł zachować te wspomnienia dla przyszłych pokoleń.
2. Zaplanuj wakacje, aby móc spotkać się z członkami rodziny, którzy mieszkają nieco dalej. Przygotuj pytania na temat ich gałęzi rodzinnej i skorzystaj z aplikacji mobilnej MyHeritage, aby wypełnić luki w drzewie genealogicznym i dodać zdjęcia, gdy jesteś w ruchu.

3. Wybierz się na wycieczkę rodzinną do miast, z których pochodziła Twoja rodzina. Zwiedź ważne miejsca, które wcześniej znałeś tylko z opowieści, jak choćby ich rodzinne domy, szkoły do których niegdyś uczęszczali i więcej.

4. Odwiedź muzea historyczne. Dowiedź się więcej na temat czasów, w których przyszło żyć Twoim przodkom, i zadaj pytania, których nigdy wcześniej nie zadawałeś.

5. Posortuj stare, rodzinne zdjęcia. Posortuj zdjęcie i zorganizuj je. Jeśli zeskanujesz je i prześlesz na rodzinną stronę MyHeritage, pozwoli Ci to przechować je bezpiecznie dla przyszłych pokoleń.

6. Wyznacz sobie wakacyjne cele i wyzwania. Mogą to być na przykład poszukiwania przodka (konkretnej osoby w Twoim drzewie genealogicznym). Bądź też może to być poszukiwanie informacji na temat żyjących przodków i dotarcie do nich.

7. Lato to idealny czas na spotkania rodzinne. Spróbuj zaaranżować takie spotkanie jeszcze zanim zacznie się szkoła, tak aby cała rodzina mogła być zaangażowana.

Czy masz może pomysł na inną wskazówkę? Cz chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o historii rodziny tego lata? Podziel się z nami swoimi pomysłami i wskazówkami w komentarzach poniżej.

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

 • jerzy


  Lipiec 26, 2017

  Nie mogę dodawać zdjęc

 • Artur


  Lipiec 26, 2017

  Mój dziadek Edmund Dobosz zaginął gdzieś w Polsce w 1940roku.Ślad wszelki po nim zaginął.Jego poszukuję najbardziej.Oraz jego przodków.

 • jan


  Lipiec 28, 2017

  moja rodzina