Późne macierzyństwo = długie pożycie?

Komentarze0

W jakim wieku kobiety w Twojej rodzinie zdecydowały się na ostatnie dziecko? Czy może po 43 roku życia? Specjaliści twierdzą, że to może im pomóc dożyć nawet 95 lat!

Fot. Tipstimesadmin

Naukowcy ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Bostońskiego stwierdzili, że kobiety, które późno biorą na siebie obowiązki związane z rodzicielstwem, mają większą szansę na długowieczność.

Specjaliści swoje wnioski przedstawili po przebadaniu sytuacji 551 rodzin, których członkowie mogli się pochwalić długą średnią życia. Wyjątkową uwagę ekspertów przykuły kobiety; z 462 z nich przeprowadzono szczegółowe wywiady. Jedno z pytań, które pojawiło się w ankiecie, dotyczyło wieku, w którym urodziło się ostatnie ich dziecko. Okazało się, że wiele z nich doczekało się potomstwa w późnym wieku.

Według specjalistów, kobiety które urodziły ostatnie dziecko po 43. roku życia, mają spore szanse na dożycie 95 lat, a nawet i więcej. Obliczono, że ich szanse wzrastały aż dwukrotnie w stosunku do kobiet, które ostatnie dziecko urodziły w wieku 29 lat.

Być może zauważyłeś również taką zależność w swojej rodzinie? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony