Córeczka tatusia: 50 zasad dla ojców z córkami

Komentarze

Michael Mitchell,powiedzenie „córeczka tatusia”przeniósł w nieco inny wymiar, przedstawiając swoje 50 zasad dla ojców z córkami.

30-letni ojciec codziennie dodaje do swojej listy „zasad” jakieś nowe wskazówki i lekcje życia, które mają na celu poprawę relacji ojciec-córka.

Lista bardzo spodobała nam się, dlatego chcielibyśmy wymienić tutaj kilka z zasad. Całą listę znajdziesz tutaj (w języku angielskim).

1. Kochaj jej mamę. Traktuj ją z szacunkiem, czcią i nie bój się publicznie okazywać jej uczuć. Istnieją szanse, że kiedy Twoja córka dorośnie, będzie bardziej skłonna poznać mężczyznę podobnego do Ciebie –  takiego, który będzie szanował ją dokładnie tak, jak Ty jej matkę.
2. Bądź dla niej zawsze. Ciesz się każdą chwilą i spędzaj ze swoją córką jak najwięcej czasu. Okaż zainteresowanie tym, co ona lubi. Weź czynny udział w każdym etapie jej życia. Nie stój bezczynnie, podczas gdy ona rośnie, dorasta.
3. Bądź jej bohaterem. Wspieraj ją w gorsze i lepsze dni.
4. Ciesz się każdą chwilą. Życie przemija bardzo szybko. Jednego dnia Twoja córka raczkuje w pieluchach, a za parę chwil będzie zdawać na prawojazdy; zanim się zorientujesz będziesz prowadził ją do ołtarza. Życie przemija tak szybko. Ciesz się, póki możesz.
5. Grajcie w różne gry. Pokaż jej, że dziewczyny też mogą być dobre w sporcie. Pochwal ją.
6. Zatańcz z nią. Zacznij jeszcze, kiedy jest małą dziewczynką. Nie czekaj do jej ślubu.
7. Powiedz jej, że jest piękna. Powtarzaj jej, że jest piękna, dokładnie, taką jaka jest.
8. Pojedź z nią pod namioty. Ciesz się chwilą, w której zobaczysz reakcję swojej córki na pierwszy wyjazd pod namioty, czy w góry.
9. Mów jej, że jest inteligentna. Upewnij się, że zdaje sobie z tego sprawę, i że wierzy w Twoje słowa.
10. Nie spóźniaj się. Będzie z niecierpliwością czekać na Twoje powroty z pracy każdego dnia.
11. Niech wie, że zawsze może wrócić do domu, niezależnie od wszystkiego.
12. Pamiętaj, dokładnie tak jak motyl, ona również rozłoży swoje skrzydła i „odfrunie”. Ciesz się chwilami, kiedy to jeszcze jest „larwą”.
13. Pisz do niej listy. Podaruj jej je, kiedy odejdzie z domu na studia, kiedy zostanie mamą, czy wtedy kiedy poczujesz, że będzie ich potrzebowała – słów zapisanych w nich.
14. Ufaj jej. Stopniowo, z wiekiem dawaj jej coraz więcej swobody.
15. Nie zagap się. Dzisiaj idzie do podstawówki. Jutro wyjedzie na studia.
16. Zaufaj swojemu sercu. Ona ufa Twojemu.
Co sądzisz o tym wskazówkach? Czy chciałbyś coś dodać? Daj nam znać w komentarzach poniżej.
Tagi: ,

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony