Wskazówka genealogiczna: Wirtualny Cmentarz

Komentarze

Czy wypróbowałeś już naszą funkcję wirtualnego cmentarza w Family Tree Builder?

Wirtualny cmentarz jest miejscem, w którym możesz upamiętniać swoich przodków. Jest tworzony automatycznie w chwili, kiedy wgrany plik multimedialny jest powiązany do danych o pochówku, o pogrzebie danej osoby.Nagrobki zawierają wiele ważnych informacji o krewnych, takich jak data urodzenia i śmierci, często informacje o współmałżonku i inne. Funkcja Wirtualny cmentarz to doskonały sposób, aby wzbogacić swoje drzewo genealogiczne o informacje, takie jak zdjęcia nagrobków powiązane z profilem w drzewie genealogicznym.

Wirtualny cmentarz zawiera wszystkie materiały powiązane z pochówkiem, nagrobkiem; dzięki temu znajdują się one w jednym miejscu, nie musząc przeszukiwać innych albumów we Family Tree Builder. Znajduje się on oddzielnie od innych albumów, gdyż jest powiązany wyłącznie z faktami dotyczącymi pochówku. Dzięki temu, nie natkniesz się na zdjęcia nagrobków przeglądajac fotografie żyjacych krewnych.

Dostęp do funkcji jest bardzo prosty. Wirtualny cmentarz może być wyświetlany razem dla wszystkich krewnych, lub też indywidualnie dla każdej osoby.

Korzystając z Family Tree Builder, wyświelt widok drzewa; wszyscy członkowie drzewa, którzy zostali oznaczeni przez Ciebie jako zmarli, automatycznie posiadają ikonę nagrobka na swojej karcie. Jeśli istnieją jakieś pliki multimedialne  powiązane z faktami pochówku danej osoby, pojawia się również wówczas małe zdjęcia nagrobka na górze ikony:
Ikona nagrobka w karcie osoby.
Najedź kursorem myszy na ikonę nagrobka, aby wyświetlić zdjęcia i informacje powiązane, takie jak data śmierci i miejsce pochówku.


Aby wyświetlić wirtualny cmentarz dla danej osoby, kliknij w ikonę nagrobka na karcie osoby, aby uzyskać dostęp do wszystkich materiałów powiązanych z faktami pochówku danej osoby. Nowe zdjęcia nagrobka może zostać bezpośrednio dodane poprzez kliknięcie w Nowe.
Dodawanie zdjęć do Wirtualnego Cmentarza dla danej osoby.

Aby zobaczyć Wirtualny cmentarz dla wszystkich krewnych z drzewa rodzinnego, kliknij na Narzędzia > Wirtualny Cmentarz, lub też przejdź do Zdjęć, a pod zakładką Widok wybierz Wirtualny Cmentarz. Następnie będziesz mógł wybrać konkretną osobę do wyświetlenia informacji o niej.

Wirtualny Cmentarz zapewnia miejsce pozwalające organizowanie i dostęp do zdjęć powiązanych z pochówkiem Twoich krewnych.

Czy wypróbowałeś już tę funkcję? Daj nam znać w komentarzach poniżej, co sądzisz.

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony