Dzień Ojca i Konkurs: Mojemu Ojcu zawdzięczam…

Komentarze9

Dzisiaj 23 czerwca – Dzień Ojca – skierujmy więc nasze myśli ku naszym ojcom i zastanówmy się nad tym, co im zawdzięczamy. Jakie wartości dotychczas przekazał Ci Twój ojciec? Co mu zawdzięczasz? Spróbuj odpowiedzieć sobie na te pytania.

Dzień Ojca to szczególny czas, w którym mamy okazję podziękować naszym ojcom za wszystko, za co tylko pragniemy. Choć wspaniałym byłoby codziennie spędzać wiele czasu z ojcem , to jednak Dzień Ojca jest charakterystycznym dniem, w którym możemy zrobić coś innego, niż na co dzień. Być może spotkać się z tatą sam na sam? Pójść z nim na spacer, do kina, teatru, na kawę.

Co zawdzięczasz swojemu ojcu? Czekamy na Twoje odpowiedzi w komentarzach poniżej. Do końca czerwca wybierzemy jeden komentarz, który najbardziej nam się spodobał, a zwycięzca otrzyma 1. roczną subskrypcję PremiumPlus.

„Mój ojciec dał mi największy dar na świecie, jaki ktokolwiek mógłby komuś dać, wierzył we mnie.” ~ Jim Valvanno

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

 • Ania


  23 czerwca, 2015

  Mój ojciec dał mi najcenniejszy dar jaki istnieje – życie, niestety umarł jak miałam 3 lata więc nic innego nie zdążył mi przekazać.

 • pawel.57


  23 czerwca, 2015

  największym darem mojego ś.p. ojca jest to że wierzył we mnie wychował mnie pomógł zdobyć zawód i wykształcenie w ciężkich chwilach pomagał jak na ojca przystało i nigdy mnie samego nie zostawił w ciężkich chwilach

  • Kasia


   30 czerwca, 2015

   Dziękujemy za wspaniałe komentarze, które czytaliśmy z ogromnym zaciekawieniem! Wszystkie wypowiedzi są piękne, zdecydowaliśmy jednak nagrodzić @pawel.57 – serdecznie prosimy o kontakt na poland@myheritage.com w celu odebrania nagrody. Pozdrawiam, Kasia

 • Mariola


  23 czerwca, 2015

  Mojemu ojcu zawdzięczam życie,że jestem,że istnieję.Dzięki niemu sama poznałam smak bycia rodzicem.Kocham go i mam wyrzuty sumienia,że tak rzadko mu o tym mówię.Więc dzisiaj nadrabiam ten stracony czas i mówię:Kocham Cię tato i zawsze będziesz w moim sercu.

 • kubakpro


  24 czerwca, 2015

  Mój ojciec, zwykle łagodny, surowy tylko wtedy, gdy trzeba, nauczył mnie, że zawsze trzeba dążyć do swojego celu, pomimo trudności i nigdy nie iść na łatwiznę.

 • mariusz9050


  26 czerwca, 2015

  Mojemu Ojcu zawdzięczam przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa i rozwój osobisty. Tata nauczył mnie przewidywać różne sytuacje. Przekazał mi m.in. takie wartości jak szacunek i serdeczność. Opowiedział mi o rodzinnych tradycjach w pozytywny sposób.

 • mariusz9050


  26 czerwca, 2015

  Mojemu Ojcu zawdzięczam przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa i rozwój osobisty. Przekazał mi m.in. takie wartości jak szacunek i serdeczność. Ponadto nauczył mnie przewidywania różnych sytuacji oraz opowiedział mi o rodzinnych tradycjach w pozytywny sposób.

 • Dagmara


  28 czerwca, 2015

  Mój Tato wybudował dla mnie dom. To dzięki Niemu mam teraz na Ziemi kawałek nieba. W moim domu czuję się bezpiecznie tak samo, jak czułam się przy Tacie, gdy jeszcze żył…

 • OSKGRA


  30 czerwca, 2015

  „Tata” -od najmłodszych lat byliśmy bardzo związani uczuciowo, uczyłam się od Niego wszystkiego, dzięki Niemu potrafię sobie poradzić prawie z każdym problemem, poznałam Jego ciepło i oddanie rodzinie. Chociaż tak jak wszyscy ludzie miał też wady, ale te staramy się zawsze odrzucić a w sercu i pamięci zostawić obraz „Wspaniałego, Kochającego Ojca”.
  DLA WSZYSTKICH OJCÓW, TATUSIÓW

  Życie im przekazać

  Ojciec, tata, tatuś,
  Słowo wszystkim znane.
  Najpiękniejsze w świecie,
  Kiedy usłyszane.

  Z maleńkich usteczek,
  Dzieciątka własnego.
  Chociaż niewyraźne,
  Wzrasta taty „Ego”.

  Później tata wzorem,
  Jest dla swoich dzieci.
  Kochany, wielbiony,
  Przykładem im świeci.

  Lecz najbardziej dumny,
  Każdy tata z tego,
  Że udało mu się,
  Zrobić coś pięknego.

  Swoją podobiznę,
  Geny swe przekazać,
  Synkowi lub córce,
  Życie im przekazać.