Ostatnie chwile wakacji: 9 wskazówek

Komentarze

Już końcówka wakacji, choć lato nadal trwa. W lecie zazwyczaj poświecamy więcej czasu na hobby i nasze zainteresowania. Być może to dłuższe dni i ładna pogoda sprawiają, że mamy więcej energii na tego typu aktywności.

Niezależnie od powodu, lato jest doskonałym czasem na skoncentrowanie się na odkrywaniu historii rodziny, i odszyfrowywaniu nowych wskazówek dotyczących przeszłości rodziny.

Tutaj znajdziesz 9 wskazówek na to, jak wykorzystać wakacyjny czas z dłuższymi dniami na odkrywanie historii rodziny:

  1. Spędź swój cenny czas z rodziną: Daleka, czy bliska rodzina – niezmiernie ważne jest umacniać więzi rodzinne. Zachęć członków rodziny do dzielenia się wspomnieniami.
  2. Wykorzystaj naszą aplikację mobilną, aby móc dodawać zdjęcia w ruchu. Zaplanuj zjazd rodzinny: nikt zapewne nie odmówi spotkania w lecie!
  3. Zachowuj stare zdjęcia: Digitalizacja starych zdjęć wiąże się z dużym wysiłkiem. Jednak to bardzo ważne. Poświęć swój czas na zachowywanie zdjęć, tak by udokumentować je dla przyszłych pokoleń.
  4. Zaplanuj niesamowitą podróż: Odwiedź rodzinę, która mieszka zdala od od miasta. Alternatywą może być wizyta w miejscu, w którym  mieszkali Twoi przodkowie, tak by zobaczyć miejsca, które zapewne były bliskie ich sercom.
  5. Wyśledź zagubionych krewnych: Zapewne wyśledziłeś już sporo nazwisk i adresów. Jeśli nie, skorzystaj z narzędzi MyHeritage do odkrywania krewnych.
  6. Utwórz plakat z drzewem genealogicznym: Plakaty z drzewem genealogicznym są wyjątkowe; z MyHeritage możesz utworzyć go zaledwie za kilkoma kliknięciami; może okazać się doskonałym podarunkiem dla cioci, babci czy wujka.
  7. Utwórz rodzinną książkę z przepisami: Zgromadź przepisy od swojej rodziny i utwórz książkę z przepisami, z których korzystali również Twoi przodkowie.
  8. Poczytaj: Poczytaj o ziemiach swoich przodków, sięgnij po książki o przodkach, odkrywaniu historii rodziny, zapewne pomoże Ci to w lepszym rozumieniu ich życia.
  9. Zorganizuj pliki: Wszyscy wiemy, że organizowanie plików i dokumentów jest bardzo ważne. Skorzystaj z długich, letnich wieczorów i poświęc trochę czasu na organizację plików i folderów.

W jaki sposób wykorzystujesz dłuższe, letnie wieczory?

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony