Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy

Komentarze

Czy pamiętasz z kim po raz pierwszy obejrzałeś Gwiezdne Wojny? W wielu domach oglądanie Gwiezdnych Wojen stało się już tradycją.

Premiera najnowszej części Gwiezdnych Wojen – „Przebudzenie Mocy” odbyła się dwa tygodnie temu, po 10-letniej przerwie od ostatniej części.

Kadr z filmu

Postać z Gwiezdnych Wojen – Anakin Skywalker – który później stał się Darth’em Vader’em – miał dwoje dzieci, Luka i Leia. Stosunki rodzinne pomiędzy nimi zostały jednak zerwane i przez wiele lat Luke i Leia nie wiedzieli, kim jest ich ojciec. Nie byli nawet świadomi tego, że są rodzeństwem.

Dopiero po wielu latach, na końcu części „Imperium Kontratakuje” Luke odkrywa swoje pokrewieństwo z Dearth’em Vader’em. W jednej z najbardziej ikonicznych scen filmowych Darth Vader ujawnia „Luke, jestem Twoim ojcem.”

Gdyby tylko Luke skorzystał wcześniej z SuperSearch, mógłby dowiedzieć się tego dużo wcześniej!

Rodzina Skywalker powiększała się z biegiem czasu. Zajrzyj do drzewa genealogicznego rodziny z Gwiezdnych Wojen: https://www.myheritage.com/site-family-tree-188658962/star-wars-family-tree

Świętując premierę nowej części Gwiezdnych Wojen, sprawdziliśmy występowanie imion z wszystkich serii filmu w naszej kolekcji SuperSearch.

Tutaj znajdziesz kilka zabawnych faktów:

Znaleźliśmy 77, 675 Księżniczek Leia w drzewach genealogicznych, odnaleźliśmy 51,355 osób o imieniu i nazwisku Luke Skywalkers, znaleźliśmy 9,327 Yoda i 327,414 Darth Vaders, co z grubsza karze nam sądzić, że Ciemna Strona wygrywa!

Podczas gdy odnaleźliśmy 7,738 aktów urodzenia dla Anakin Skywalker, odkryliśmy 23,474 aktu zgonu , pochówku dla Darth Vader’a.

Odnaleźliśmy również 5,498 aktów małżeństwa dla Anakin Skywalker i Padme Amidala.

Którą część Gwiezdnych Wojen najbardziej lubisz? Którą scenę najbardziej lubisz? Czy jesteś fanem Gwiezdnych Wojen?

Jeśli masz zamiar obejrzeć najnowszą część Gwiezdnych Wojen z rodziną, kontynuując długo trwającą tradycję, lub też gdy masz zamiar przekonać kogoś z rodziny do obejrzenia, przekazując tradycję kolejnemu pokoleniu – Niech Moc Będzie z Tobą!

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony