Jesteśmy w połowie drogi do ukończenia digitalizacji cmentarzy w Izraelu

Komentarze

Jesteśmy podekscytowani mogąc podzielić się z Wami wiadomością, iż udało nam się ukończyć digitalizację 50% z zaplanowanych nagrobków w Izraelu. Tym samym Izrael może okazać się być pierwszym krajem na świecie, którego nagrobki są w pełni zachowane online. Dane dotyczące tychże nagrobków będą dostępne bezpłatnie na MyHeritage.

Cmentarze pełnią rolę witalną w odkrywaniu historii rodziny, i nie tylko. Większość cmentarzy na świecie nigdy nie była w pełni dokumentowana,  co więcej informacje o „zapamiętanych nagrobkach” nigdy nie były dostępne online. Co ważne, warunki atmosferyczne i wiek nagrobków sprawiają, że nie można dłużej czekać z ich digitalizacją.

W 2014 roku, zaaranżowaliśmy globalną inicjatywę z BillionGraves, której celem była digitalizacją nagrobków z całego świata. Nasz zespół z MyHeritage wówczas zainicjował digitalizację całego cmenatrza, robiąc zdjęcia 50 000 nagrobków w jeden dzień.

Zespół MyHeritage na cemntarzu w Segula

Podczas fotografowania i dokumentacji nagrobków poprzez aplikację mobliną BillionGraves, precyzyjny GPS koordynuje każdy zachowany nagrobek. Sprawia to, że później wyszukiwanie informacji na temat danego nagrobka online jest łatwe dla każdego. Pozwala to również wolontariuszom na otrzymanie informacji z aplikacji, które nagrobki są już zdygitalizowane, aby nie powielać się i aby zmaksymalizować produktywność.

Nasza wstępna inicjatywa – digitalizacji nagrobków w Izraelu przez zespół MyHeritage poszła o krok, albo kilka kroków dalej. Mianowicie, postanowiliśmy zdygitalizować nagrobki w całym Izraelu!

Utworzyliśmy bazę danych z milionami rekordów z nagrobków, zapewniając że informacje te zostaną zachowane. Baza danych jest dostępna dla wszystkich, online, bezpłatnie.

Niektóre z interesujących nagrobków z cmentarza w Segula w Petah Tikva, w Izraelu.

Do końca 2017 planujemy ukończyć digitalizację ponad 1000 cmentarzy. Udało nam się uzyskać pomóc grupy wolontariuszy. Również aktywnie uczestniczymy w digitalizowaniu tych nagrobków. Do dzisiaj udało nam się ukończyć digitalizację 50% naszego założenia. Planujemy ukończyć do końca 2017 roku.

Co udało się zrobić:

  • Zdjęcia nagorbków z 4 największych cmentarzy, i wiele mniejszych cmentarzy w Izraelu.
  • Zrobiliśmy ponad 1.3 miliona zdjęć, dodając 5000 zdjęć każdego dnia.
  • Zindeksowaliśmy ponad połowę zdjęć, które wykonaliśmy.
  • Zatrudniliśmy 5 pracowników na pełny etat i 60 studentów na pół etatu, którzy pomagają nam rozwijać projekt.

Pozyskaliśmy grupę ponad 250 wolontariuszy, w tym naszych użytkowników, jak również członków Israel Genealogical Society i Israel Genealogical Research Association, historyków rodzinnych, genealogów z całego kraju.

Gilad Japhet, Założyciel MyHeritage, i CEO podczas prezentacji do grupy wolontariuszy przed digitalizacją cmentarzu Holon

Jak możesz pomóc?

Zachowywanie informacji z nagrobków z całego świata jest dla nas niezwykle ważnym projektem. Zapraszamy Cię do przyłączenia się do inicjatywy i pomocy w digitalizacji cmentarzy z całego świata. Każdy, naprawdę każdy może pomóc poprzez zrobienie zdjęć nagrobków z cmentarzy ze swojego miejsca zamieszkania. Razem uda nam się zachować nagrobki z całego świata!

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony