Historia użytkownika: Żołnierski ślub

Komentarze1

W odniesieniu do naszego konkursu walentynkowego, w którym poprosiliśmy Was o przesyłanie nam historii miłosnych sprzed lat, prezentujemy Wam krótką, ale piękną historię miłosną nadesłaną przez naszego użytkownika, Pana Krzysztofa Wacławskiego – zwycięzcę konkursu.

Fot. ślub Felicji i Feliksa Wacławskich

Mój dziadek Feliks Wacławski służąc w legionach, był przejściowo zakwaterowany w Białymstoku, chociaż pochodził z Warszawy. Będąć tam spotkał piekna dziewczynę Felicję Gertner. Zakochał sie w niej od pierwszego spojrzenia i natychmiast się oświadczył i powiedział, że nie opuści dziewczyny i nie wyjedzie dopóki go nie zaślubi.. Został przyjęty i po 3 dniach odbył się ten niezwykły żołnierski ślub. To była niezwykła historia w naszej rodzinie. Po ślubie dziadek ruszył dalej z wojskiem, a po skończeniu służby wojskowej zamieszkał chwilowo w Białymstoku, a po dwóch latach przeniósł się z żoną i córka Sabiną, która urodziła się w 1921 roku do Warszawy.

Felicja Wacławska 1918 r.

 

Feliks Wacławski w Legionach 1919 rok

Zamieszkała też z nimi mama babci Felicji, a moja prababcia Alwina. To było bardzo udane małżeństwo. w 1927 roku urodził się mój tata Tadeusz.

Felicja i Feliks przeżyli wspólnie 52 lat w małżeństwie. Pamiętam swoją prababcię Alwinę, która żyła 93 lata.

Co sądzicie o tej historii? Podzielcie się z nami w komentarzach poniżej.

 

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

  • Lucyna Nordqvist


    Marzec 2, 2017

    Piękna historia ozdobiona tak wieloma starymi zdjęciami! Feliks służył w legionach, a czym się zajmowała Felicja? Jestem ciekawa bo był to okres wielkich pozytywnych przemian, szczególnie dla kobiet. Dziękuję p. Krzysztofie za wgląd do prywatnego życia.