Wielkanoc: 4 pomysły, jak zrobić kreatywne ozdoby nacechowane rodziną

Komentarze

Wielkanoc, to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku. Poza tym, zazwyczaj pogoda dopisuje, kwiaty zaczynają kwitnąć, dzieci mają czas wolny, a my … mamy pretekst do jedzenia ciast: mazurków, babek, czy makowców! O tak! Jest to również czas, jak wpomniałam wyżej, wolny od szkoły i od pracy. Tak więc, warto go wykorzystać na wspólne, rodzinne chwile.

Wielu z nas dekoruje dom na Wielkanoc. Pokoje zdobimy tulipanami, baziami, czy też ozdobami wielkanocnymi. Przygotowaliśmy dla Was kilka pomysłów na to, jak spędzić czas z dziećmi tej Wielkanocy. Poniższe przykłady pozwolą Wam zachęcić Wasze pociechy do robótek ręcznych, a tym samym dadzą Wam pretekst do rozmowy o Waszej rodzinie i historii rodziny! Oto one:

1.Ozdóbcie jajka zdjęciami rodzinnymi

Jak to zrobić? Będziesz potrzebował: klej w sztyfcie, białą bibułę, kawałek kartonu, kolorową bibułę, drukarkę, pisanki do robótek ręcznych, gąbka. Przyklej białą bibułę do kartki papieru (który używasz do drukarki), następnie wydrukuj zdjęcie, zanim jednak wydrukujesz odczekaj aż przyklejona biała bibuła wyschnie. Przyklej zdjęcie do jajka. Zdjęcie będzie miało trochę fal, jednak nie przejmuj się tym. Końcowy efekt powinien wyglądać mniej więcej tak:

Fot. u-createcrafts.com
Fot. u-createcrafts.com

2.Ozdoba wiosenna ze zdjęciami członków rodziny 

Fot. Pinterest/ kitchenfunwithmy3sons.com

3.Drzewko z jajkami wraz z podpisami członków rodziny, z którymi będziecie spędzać Święta

Fot. LDS Living/ Pinterest

4.Pomaluj z dziećmi na kolorowo gałąź, a następnie zawieś na niej zdjęcia członków rodziny

Fot. Pinterest/ Art Bar Blog, Bar Rucci

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony