5 gwiazd z Hollywood z polskimi korzeniami

Komentarze

Okazuje się, że bardzo wiele sław z Hollywood posiada przodków pochodzących w Polski. Przedstawione poniżej gwiazdy łączy jeden fakt, ich przodkowie wyemigrowali z Polski w ubiegłym stuleciu, przed lub w czasie wojny.

Juliette  Binoche. Jej przodkowie pochodzą z Częstochowy. Aktorka jest honorowym obywatelem tego miasta, które zresztą odwiedziła wielokrotnie. To właśnie tutaj dziadek aktorki, Andrzej Stalens wypatrzył na scenie Teatru Miejskiego piękną częstochowiankę Julię Helenę Młynarczyk – z w 1939 roku z tego małżeństwa urodziła się w 1939 roku Monika – matka Juliette Binoche. Po wybuchu wojny rodzina Binoche wyemigrowała do Francji.

Scarlett Johansson. Matka Scarlett, Melanie Sloan, pochodzi z żydowsko-amerykańskiej rodziny o polskich korzeniach. Jej dziadkowie wyemigrowali z Polski podczas II Wojny Światowej.

Adrien Brody. Jego ojciec, nauczyciel historii Elliot Brody, ma pochodzenie polsko-żydowskie. Pradziadek aktora był Polakiem i wyemigrował do USA przed II Wojną Światową. Wszyscy krewni, którzy zostali w Polsce, zginęli w obozie w Auschwitz. Niedawno Adrien zagrał w dramacie Romana Polańskiego „Pianista“, który był kręcony w Polsce – za tę rolę otrzymał Oscara.

Natalie Portman. Ojciec Portman, jest potomkiem emigrantów z Polski i Rumunii, zaś matka z Austrii i Rosji. Dziadek Natalie Portman ze strony ojca był Polakiem pochodzenia żydowskiego. Jego rodzice zginęli w Auschwitz. W wieku 13 lat Natalie zagrała w „Leonie Zawodowcu“ Luca Bessona u boku Jean Reno, którego dwie spośród trzech żon to Polki. Po tym hicie kinowym kariera Portman bardzo szybko się rozwinęła.

Jane Krakowski, aktorka znana z kultowego serialu „Ally McBeal“ ma również przodków, którzy pochodzą z Polski. Rodzina od strony pochodzi z Krakowa. Obecnie mieszkają jednak New Jersey. Podczas wojny wyemigrowali oni z Polski, ale jak zdradza aktorka nadal dziadkowie w domu mówią po polsku. Kultywuje się także polskie obyczaje i święta, podczas których na stole pojawiają się polskie tradycyjne potrawy. Jane przyznaje, że porozumiewa się po polsku i odwiedza kraj przodków regularnie.

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony