Poznaj nasz zespół: Hagar Chen

Komentarze

Hagar Chen, 25 lat, jest młodą programistką, która mieszka w centralnym Izraelu. Ma 3 starszych braci. Jest mężatką od 18 miesięcy. Kiedy ona i jej mąż poznali się, on wówczas rozpoczynał swoje studia informatyczne. Kiedy Hagar przeglądała notatki szkolne swojego męża, spostrzegła że kodowanie również ją interesuje. Tutaj zaczęła się jej przygoda z informatyką. Hagar rozpoczęła studia na Wydziale Informatyki, i od tego czasu już nie spoglądała za siebie.

Nie wiedziała zbyt wiele o MyHeritage, kiedy przyszła na pierwszą rozmowę kwalifikacyjną.

MyHeritage była jedną z pierwszych firm, do których zaaplikowałam o pracę.

Jednak, jak Hagar wspomina, w MyHeritage poczuła coś wyjątkowego, co odróżniało firmę od tych, które odwiedziła. Natychmiast poczuła rodzinną atmosferę firmy i „ciepłe“ biura.

Niedługo po rozmowie, Hagar dołączyła do MyHeritage do naszego zespołu R&D. Rozpoczęła od zespołu QA, gdzie była odpowiedzialna za testowanie nowych funkcji i produktów.

Po dołączeniu do firmy, Hagar rozpoczęła odkrywanie historii własnej rodziny. Po otrzymaniu wyników z SuperSearch, udało się jej namierzyć przodków od strony mamy (w Spisie USA z 1940 roku), akta militarne USA jej pradziadka, i jego akta imigracyjne (z Austrii do USA).

Spisy USA z 1940 roku, gdzie znajdują się informacje o pradziadku Hagar – Charlesa Badler‘a (ze strony mamy).

Odnalezienie dokumentów na temat mojej rodziny było niesamowitym przeżyciem. Otrzymałam informacje na temat mojego pradziadka, o których nic nigdy wcześniej nie wiedziałam. Nigdy nie wiedziałam, że walczył podczas II Wojny Światowej, czy tego, że jego szwagier mieszkał z nim przez wiele lat. Odkryłam także, że moja prababcia pochodziła z Niemiec.

Po tym jak Hagar rozpoczęła odkrycia, jej rodzina znacznie bardziej zaczęła interesować się genealogią i tym tematem.

Członkowie mojej rodziny, którzy nigdy wcześniej nie byli zainteresowani historią rodziny, zaczęli dodawać członków rodziny do drzewa, wraz z dodatkowymi informacjami. To było wspaniałe przeżycie.

Spis USA, gdzie znajduje się informacja o dziadku Hagar od strony matki, Lesterea Badlera.

Po 18 miesiącach Hagar przeniosła się do zespołu Web, który jest cześcią zespołu R&D. Pracuje nad tą częścią strony internetowej, którą użytkownicy widzą, i z którą mogą wchodzić w interakcję.

Stara się rozwijać strony, mając na uwadze potrzeby wszystkich użytkowników.

Zawsze mam na uwadze to, że posiadamy różnych użytkowników. Mogą oni przeglądać naszą stronę z różnych urządzeń, i chcę aby wszyscy mieli łatwe i pozytywne doświadczenie.

Hagar pracowała nad stronami, na których można zamówić DNA kit, tak aby były one łatwe w obsłudze dla klienta, który chce dokonać zakupu. Według Hagar, praca nad tym przedsięwzięciem była ekscytująca, była czymś nowym dla departamentu R&D. Była to podróż pełna nauki.

Cały proces pracy nad naszą sekcją DNA był bardzo ekscytujący. Nie wiedział zbyt wiele na temat DNA na początku, tak więc musiałam się bardzo wiele nauczyć. Udało nam się osiągnąć tak wiele, w tak krótkim okresie czasu. W MyHeritage zawsze idziemy do przodu i to takie wspaniałe uczucie!

Hagar bardzo docenia rozwój i adaptacje technologii w MyHeritage. Zespół zawsze szuka nowych rozwiązań i technologii, aby na bieżąco wprowadzać nowinki i innowacje.

Zmiany, które obserwowałam tutaj w MyHeritage w przeciągu ostatnich pięciu lat, to na przykład korzystanie z Angular, które sprawiło, że strona jest responsywna, zmiany w automatyce i przeglądzie kodów, i wiele, wiele innych. Stale rośniemy i stajemy się lepsi. Kiedy zaczynasz z nami pracę, otrzymujesz mentora, tak aby następnie pracować bardziej niezależnie. Mamy naprawdę silny zespół, i tak szybko, jak szybko rośnie firma, tak i my dotrzymujemy kroku z nowinkami – technologią, standardami, i narzędziami. Dla mnie, osobiście, to bardzo inspirujące.

Hagar pomaga także w organizacji różnego rodzaju wydarzeń w MyHeritage. Niektóre z jej ulubionych imprez firmowych to maraton hakerski R&D, podczas którego twórcy rozwijają pomysły i wspólnie pracują nad utworzeniem prototypu, dając wszystkim szansę na przedstawienie swoich ideii. Funkcje, takie jak Społeczność MyHeritage i Photo Discoveries zostały opracowane przez uczestników maratonu hakerskiego.

Babcia Hagar – Miryam z jej ciocią Ronit (od strony ojca), zaraz po tym jak jej dziadkowie wyemigrowali z Iranu w 1963 roku.

Jako kobieta-developer, Hagar nie widzi żadnych różnic w podejściu do technologii między nią, a męskimi członkami zespołu.

Koniec końcem, wszyscy członkowie zespołu razem tworzą kody i pracuję wspólnie, niezależnie od płci. Był czas, kiedy byłam jedyną dziewczyną-developerem. Teraz jednak mamy już więcej kobiet.

Hagar chciałaby obserwować większy wkład kobiet w naukę od pierwszych lat młodości.

Istnieje wiele nowych organizacji i spotkań, które zachęcają kobiety do angażowania się w naukę. Warto zauważyć, że kobiety coraz częściej włączają się w STEM, udzielając się w branży.

Hagar czerpie również satysfakcję z tego, jak nasza praca oddziałowuje na życie ludzi.

Pracujemy nad produktami, które zmieniają ludzkie życia. Nie ma nic bardziej personalnego i ważniejszego od rodziny.

Ojciec Hagar, Asher Chen, w szkole podstawowej, 1960 rok.

Rodzina Hagar bardzo wspiera ją w tym, że pracuje dla firmy z taką, a nie inną misją.

Kiedy jakikolwiek projekt Pro Bono MyHeritage jest przedstawiony w wiadomościach, dzwoni do mnie, wychwalając pracę, jaką wykonujemy w MyHeritage.

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony