Nasi Ojcowie: Uderzające podobieństwo

Komentarze0

Ostatnie badania w UNC School of Medicine wykazały, że ssaki są genetycznie bardziej podobne do ojców. Wyniki wskazują, że mimo iż dziedziczymy równe ilości genów zarówno od ojców, jak i matek, posiadamy jednak więcej cech naszych Ojców!

Czy wyniki tych badań odzwierciedlają się w Twojej rodzinie? Czy większość członków Twojej rodziny bardziej przypomina swoich Ojców, aniżeli Matki?

Z okazji tegorocznego Dnia Ojca, w zorganizowanym konkursie poprosiliśmy Was o przesłanie zdjęć Waszych i Waszych Ojców.

Reakcja na konkurs była oszałamiająca! Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Waszych wspaniałych zdjęć, wspomnień! Dziękujemy Wam za te chwile refleksji i za poświęcenie czasu na przeszukanie starych pudełek, czy folderów ze zdjęciami.

Poniżej prezentujemy Wam przesłane przez Was zdjęcia. Zobaczcie sami:

Pani Agnieszka z Ojcem

 

Zakopane, maj 1944 rok, po wyjeździe z Kresów, Pan Kazimierz Krukowski z Ojcem

 

Pan Michał Szczepaniak z Ojcem, Leonem Szczepaniakiem (Pan Michał po prawej)

 

Pan Hubert Beszterda ze swoim dziadkiem (po lewej) Zdzisławem, którego zdjęcie zostało wykonane około 50-55 lat temu

 

Właścicielem zdjęcia jest Pan Fr. Riebandt, na zdjęciu 4 pokolenia, w tym dziadek właściciela zdjęcia

 

Na zdjęciu Jakub Pierzanowski z Ojcem – Dariuszem Pierzanowskim (po lewej)

 

Właścicielką zdjęcia jest Pani Anula Witkowska, na zdjęciu: Tato Pani Anuli wrazem ze swoim Ojcem – dziadkiem Pani Anuli

 

Na zdjęciu Pani Anula Witkowska ze swoim Ojcem

 

Zdjęcie po prawej stronie: wykonane w 1984 roku, na zdjęciu: Bożena Kozieńska ze swoim synem Karolem Kozieńskim, zdjęcie po lewej: Pani Bożena Kozieńska ze swoim wnukiem; zdjęcie wykonane w roku 2013. Dzieci przedstawione na obu zdjęciach to Ojciec i Syn.

 

Na zdjęciu Ojciec i Syn; Pan Artur Guzowski – brat właścicielki zdjęcia (1987) i Pan Tadeusz Guzowski – ojciec właścicielki zdjęcia (1959)

 

Na zdjęciu: Ojciec i Syn (syn i wnuk właścicielki zdjęć – Pani Joanny Boryczki)

 

Na zdjęciu: 3 pokolenia: Tata właścicielki zdjęcia (Pan Mirosław Waszczuk, 1962, jego Ojciec (Pan Zygmunt Waszczuk, 1936), i jego dziadek (Pan Ludwik Szcześniak) – właścicielką zdjęcia jest Pani Agnieszka Waszczuk

 

Zdjęcie: Właściciel zdjęcia: Pan Artur Pasternacki, ojciec i syn (zdjęcie zrobione w odległości czasowej 35 lat)

 

Właściciel zdjęcia: Pan Jan Micewicz, Ojciec i Syn

 

Zdjęcia: Właściciel zdjęcia: Pan Konrad Palka-Piernicki, na zdjęciu dziadek właściciela zdjęcia, jego dziadek, i brat dziadka

 

Zdjęcia: Właściciel zdjęcia: Konrad Palka-Piernicki i jego córka

 

Zdjęcie: Karol Gałek, na zdjęciu, Karol z Ojcem (na zdjeciach w podobnym wieku – 15-17 lat)

 

Na zdjęciu: Dziadek z wnukiem, właściciel zdjęcia: Pan Tsierak

 

Zdjęcia: Właścicielem zdjęcia jest Paulina Leśniak, od lewej tata Pauliny i jej trzej synowie w dniu I Komunii Świętej: 1973, 1995, 1997, 2003.

 

 

Zdjęcia: Właściciel zdjęcia – Janusz Turek i jego tata, Szczepan Turek

 

Zdjęcie: Anna Gruszka, na zdjęciu Pani Anna z Ojcem, z dopiskiem od Pani Anny: „Mój wspaniały ojciec nauczył mnie wszystkiego co w życiu piękne i ważne.
Jestem mu za to bardzo wdzięczna”.

 

Zdjęcie: Janusz Turek, 3 pokolenia: Ojciec Pana Janusza, Dziadek Pana Janusza i Brat Pana Janusza.

Dziękujemy bardzo serdecznie za podzielenie się z nami częścią Waszego dziedzictwa i historii rodziny. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem! Zwycięzca konkursu (bardzo ciężki był to dla nas wybór) został ogłoszony w komentarzach pod tym wpisem: https://blog.myheritage.pl/2017/06/czy-jestes-podobny-do-swojego-ojca-lub-dziadka-ciekawy-konkurs-z-okazji-dnia-ojca-wygraj-nasza-subksypcje/

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony