Przekroczyliśmy liczbę 8 Miliardów Rekordów w Wyszukiwarce SuperSearch!

Komentarze

8 miliardów? 8 miliardów sekund to 2222222 godziny, 92.592 dni lub 253 lata. Według najnowszych badań, populacja świata sięgnie 8 miliardów osób za 6 lat, Amerykanie sprawdzają swoje telefony 8 miliardów razy dziennie, a w Stanach Zjednoczonych kierowcy stali w korkach 8 miliardów godzin w 2015 roku. To również liczba rekordów historycznych, które obecnie posiadamy w naszej Wyszukiwarce SuperSearch™ MyHeritage!

Przeszukaj nasze 8 mialiardów rekordów już teraz

Rekordy historyczne (akta, spisy itd.) są bezcenne dla badań historii rodziny. Są niezbędne do odszukiwania nowych połączeń rodzinnych i odkrywania informacji o przodkach. Cieszymy się ogromnie, że osiągnęliśmy pułap 8 miliardów rekordów. To bardzo ważny dla nas krok milowy, i czekamy na osiągnięcie kolejnych etapów, w kolejnych miesiącach, dodając miliony danych do naszej wyszukiwarki, każdego dnia. Nieustannie pracujemy nad tym, aby różnicować dodawane rekordy na poziomie globalnym, tak aby stale ułatwiać odkrycia rodzinne, i sprawiać, by stawały się one jeszcze łatwiejsze, niż kiedykolwiek.

W maju wprowadziliśmy Katalog zbiorów, nową sekcję na naszej witrynie. Przedstawia ona kolekcje zindeksowanych zbiorów, dostępnych w MyHeritage SuperSearch™. Katalog jest przydatny zarówno dla początkujących, jak bardziej zaawansowanych użytkowników; jako, że zawiera informacje o liczbie rekordów, jaką zawiera dana kolekcja, informacje o tym, które kolekcje są nowe, oraz datę, która indykuje, kiedy kolekcja została dodana, czy ostatnio aktualizowana. To istna „brama” do naszej ogromnej skarbnicy 8 miliardów rekordów historycznych.

Jak liczymy rekordy

Każda kolekcja zapisów historycznych w programie SuperSearch zawiera dokładną liczbę rekordów. W kolekcjach strukturalnych, takich jak spisy ludności, akta urodzenia i małżeństwa, każde indywidualne imię liczy się, jako jeden rekord. Na przykład, w dokumencie małżeństwa, imię panny młodej i pana młodego, liczą się, jako dwa rekordy. Pseudonimy lub aliasy nie są liczone jako rekordy dodatkowe. W drzewach genealogicznych, każdy profil drzewa liczy się, jako jeden rekord, nawet jeśli jest dostępny w więcej niż jednym języku. Każde zdjęcie jest również liczone jako rekord. W niestrukturalnych kolekcjach, takich jak gazety czy roczniki, każda strona jest liczona jako jeden rekord.

Nasze technologie

Nasza technologia Record Matching porównuje profile drzew genealogicznych na MyHeritage z wszystkimi rekordami historycznymi w Wyszukiwarce SuperSearch, tak aby znaleźć podobieństwa z dużą dokładnością, i bezpośrednio poinformować Cię o nich. Jak tylko nasz system odnajdzie jakikolwiek rekord, który pasuje do osoby z Twojego drzewa, otrzymasz notyfikację.

Podczas przeglądania rekordów na MyHeritage, nasza technologia Record Detective™ zasugeruje Ci dodatkowe dokumenty dotyczące osoby, którą aktualnie przeglądasz. To sprawia, że każdy rekord w MyHeritage otwiera drzwi do wielu innych rekordów i profili rodzinnych dotyczących tej samej osoby. Rekordy te mogą pochodzić z zupełnie odmiennych typów zbiorów i mogą pochodzić z innej części świata. Technologia ta pomaga oszczędzić czas i ujawniać nowe informacje, których być może nigdy nie odszukałbyś samodzielnie.

Nasza technologia Global Name Translation™ automatycznie tłumaczy nazwy znalezione w jego dokumentach historycznych i drzewach rodzinnych z jednego języka na drugi, z bardzo dużą dokładnością, generując wszystkie wiarygodne tłumaczenia. W manualnym wyszukiwaniu w witrynie MyHeritage SuperSearch otrzymasz wyniki w innych językach, automatycznie tłumaczone na język zapytania.

Powiadomienia SuperSearch™ to powiadomienia, które informują o nowych wynikach dostępnych dla Twoich poprzednich wyszukiwań w witrynie SuperSearch, które nie istniały, kiedy przeprowadzałeś to wyszukiwanie wcześniej. Zamiast powtarzać te same wyszukiwania ręcznie, aby sprawdzić, czy szukana zawartość została niedawno dodana, nie musisz robić niczego – wykonujemy całą pracę dla Ciebie.

Opracowaliśmy unikalną technologię Matching Newspaper, stosując analizę semantyczną do bezpłatnych artykułów tekstowych w historycznych gazetach. Wówczas automatycznie znajdujemy połączenia pomiędzy informacjami z gazet, i drzewami genealogicznymi. Ta technologia istnieje tylko w MyHeritage.

Nasza technologia Book Matching automatycznie wyszukuje osoby znalezione w drzewach genealogicznych w naszej ogromnej kolekcji cyfrowych książek historycznych. Unikatowe rozwiązanie dla MyHeritage polega na analizie semantycznej w celu zrozumienia każdego zdania na każdej stronie w cyfrowych książkach, aby znaleźć połączenia o bardzo wysokiej dokładności.

Wyświetlanie wyników z niektórych zbiorów danych jest darmowe (na przykład, Billion Graves, Kompilacja publikowanych źródeł, Social Security Death Index, itd.), jednak przeglądanie większości rekordów wymaga subskrypcji danych. Subskrypcja na dane jest również wymagana to korzystania z Record Matches.

Rzut okiem na nasze ostatnio dodane kolekcje

W ostatnich kilku tygodniach, dodaliśmy i zaktualizowaliśmy następujące kolekcje w Wyszukiwarce SuperSearch, które pomogły nam znacząco przybliżyć się do liczby 8 miliardów rekordów historycznych.

United Kingdom, Select Burial and Cremation Index, 1840-2014 – Ta nowa kolekcja jest zbiorem ponad 8 milionów dokumentacji pogrzebów, kremacji, grobów i notatek z różnych cmentarzy i krematoriów z całej Wielkiej Brytanii. Rekordy obejmują nazwiska zmarłych, daty wydarzeń (pogrzebu lub kremacji), typy rekordów (pogrzeb lub kremacja), a także lokalizacje wydarzeń.

W tej kolekcji udało się znaleźć indeks pogrzebu i kremacji dla Emmeline Pank-Hurst, w tym datę i miejsce pochówku. Emmeline była brytyjską działaczką polityczną i liderem brytyjskiego ruchu sufratu. Odegrała kluczową rolę w zdobywaniu praw dla brytyjskich kobiet.

Emmeline Pankhurst, około 1913.

1906 Canada Census of Alberta, Saskatchewan, and Manitoba – spis ludności z 1906 r. Rozpoczął się 24 czerwca 1906 r. i był pierwszym regularnie sporządzanym spisem powszechnym Prairie Provinc-es. Ten sam spis powszechny był przeprowadzany co 10 lat do roku 1956. Celem tego specjalnego spisu było mierzenie wysokiego wzrostu liczby ludności w tej części kraju w pierwszej połowie XX wieku. Od 1867 do 1914 r. Kanadyjski Zachód otworzył masową osadę i stał się domem dla milionów imigrantów osadników szukających większych możliwości gospodarczych i poprawy jakości życia.

W spisie ludności wyliczono ponad 800 000 osób, z których każdy zawierał informacje dotyczące imienia i nazwiska, płci, powiązania z głową rodziny, stanu cywilnego, wieku, miejsca urodzenia i roku imigracji. Boom imigracyjny w tym czasie jest jednym z najważniejszych okresów wzrostu liczby ludności w Kanadzie. Ten okres miał również ogromny wpływ na rozwój Prairies i trwale ukształtował społeczeństwo, gospodarkę i kulturę Kanady.

England & Wales, Birth Index, 1837-2005 – Dodaliśmy dodatkowe rekordy z lat 1837-1865 i 1921-1983, w tym 1107998189 nowych. Kolekcja obecnie liczy 208 384 589 przeszukiwalnych rekordów.

W tej kolekcji znaleźliśmy indeks urodzenia Johna Lennona! John Winston Lennon urodził się 9 października 1940 roku, grając w najbardziej wpływowym zespole w historii muzyki popularnej.

 

John W. Lennon w Anglii i Walii, indeks urodzenia, 1837-2005 – Lancashire England [MyHeritage SuperSearch]
England & Wales, Death Index, 1837-2005 – Dodaliśmy dodatkowe rekordy z lat 1837-1865 i 1921-1983, dodając 45.107.020 nowych. Obecnie kolekcja zawiera 87.011.478 przeszukiwalnych rekordów.

England & Wales, Marriage Index, 1837-2005 – Dodaliśmy dodatkowe rekordy z lat 1837-1865 i 1921-1983.

Israel Genealogy Research Association – IGRA – Zaktualizowaliśmy tę kolekcję, dodając ponad 300 000 nowych rekordów.

Rekordy historyczne dodają charakter i osobowość do Twoich badań rodzinnych i mogą pomóc w odkrywaniu tajemnic w historii rodziny.

Stale dodajemy nowe dane do Wyszukiwarki SuperSearch, z każdym dniem co najmniej 3.3 miliona rekordów historycznych i profili rodzinnych. Nawet jeśli teraz nie odnalazłeś wszystkich rekordów, które byś chciał, jesteśmy przekonani, że z czasem nasza wyszukiwarka zaoferuje je dla Ciebie!

Nowe odkrycia czekają na Ciebie — Przeszukuj nasze 8 miliardów rekordów już teraz!

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony