10 Zabawnych aktywności na jesień dla Ciebie i Twojej rodziny

Komentarze

W miarę, jak liście zaczynają zmieniać kolory, wielu z nas zastanawia się nad własnym życiem i tym, jak na przestrzeni lat zmieniamy się. Jesień to doskonały czas na wspólne kreowanie nowych wspomnień rodzinnych.

Oto kilka zabawnych zajęć, które możesz wykonać z rodziną tej jesieni:

1.Wykonaj jesienne ozdoby

Na papierze budowlanym ozdób liście lub dynie. Możesz nawet utworzyć drzewo genealogiczne używając prawdziwych liści i gałęzi. Jest to świetny sposób, aby uczyć dzieci o przyrodzie i zmieniających się porach roku.

2.Zbieraj owoce!

Zbieranie jabłek i dyni to wspaniała rozrywka. Po okresie sianokosów staje się to jeszcze bardziej ekscytujące! Członkowie rodziny w każdym wieku mogą zachwycać się ich smakiem, wspinaczkami po drzewach, i … być może krótką przerwą na zrobienie zdjęcia!

3.Upieczcie coś wspólnie!

Nie ma nic lepszego niż pieczenie z potajemnego przepisu rodzinnego, który został przekazany z pokolenia na pokolenie. Możesz stworzyć, i posmakować tych samych potraw, co Twoi przodkowie dawno temu. Łączenie się w taki sposób z przeszłością może okazać się niesamowite!

4.Naucz kogoś jazdy na rowerze

Czy pamiętasz, kto nauczył Cię jazdy na rowerze? Jesień to doskonały czas na naukę jazdy na rowerze. Zanim przyjdzie zima, poświęć komuś czas w rodzinie na naukę jazdy; ta umiejętność pozostanie z tą osobą już na zawsze!

5.Wykonaj portret rodzinny

Kolorowe liście stanowią idealne tło do zrobienia zdjęcia rodzinnego! Możesz zlecić wykonanie zdjęcia profesjonalnemu fotografowi lub użyć smartfona, aby uchwycić ten wyjątkowy moment!

6. Jeśli pogoda pozwoli, zróbcie piknik

 

Zapakuj kosz piknikowy i udaj się do pobliskiego parku z kocem i mnóstwem gorącego kakao. Jest to jeden z najlepszych sposobów, aby spędzić w tym sezonie czas z rodziną. Skocz na stos liści lub podziwiaj widok pobliskiego jeziora. Co najważniejsze, śmiej się i spędzaj czas z rodziną!

7.Udekorujcie swój dom!

Dynia i liście to jedne z symboli jesieni. Wspólnie z rodziną możecie przejrzeć stare pudełka z dekoracjami, lub też wykonać nowe!

8. Pobawcie się w chowanego póki pogoda na to pozwala!

9. Posiedzcie przy ognisku 

Możecie usmażyć ziemniaki, opowiadać sobie historie, czy też przytulać się przy płonącym ognisku!

10. Zrelaksujcie się z rodziną 

Zrelaksujcie się, zwolnijcie na chwilę, wykorzystajcie listopadowe, długie weekendy na wspólnie, aktywnie spędzony czas.

Te jesienne rytuały zapewne sprawią, że zbliżycie się do siebie! Czy masz jakieś wspomnienia rodzinne z zeszłej jesieni? Podziel się z nami w komentarzach poniżej.

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony