KONKURS: Dzień Matki i siła naszym Mam: Świętuj #SilnaMame z szansą na wygraną!

Komentarze

“Czasami siła macierzyństwa jest większa niż prawa naturalne” – Barbara Kingsolver

Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami. Tym samym chcielibyśmy zaprosić Was do naszej kampanii, która podkreśla, co czyni Mamy silnymi, #SilnaMame. Mamy to najbardziej wyjątkowe osoby w naszym życiu. Inspirują nas do stawania się lepszymi, okazują odwagę w obliczu trudności, wpajają w nas wartości, które są im bliskie i przekazują nam swoją bezwarunkową miłość.

Przejrzeliśmy nasze archiwa i wytypowaliśmy 5 niesamowitych Matek, które były wzorami nie tylko dla swoich dzieci, ale i dla Matek na całym świecie, demonstrując niezwykłą siłą w obliczu ogromnych wyzwań. Jednocześnie robiąc wszystko, co w ich mocy, aby stać się najwspanialszą Mamą.

Marie Skłodowska Curie

Marie Skłodowska Curie była pierwszą kobietą, którą otrzymała Nagrodę Nobla. Nagroda była wynikiem jej ogromnego wkładu w innowacyjne odkrycia w dziedzinie radioaktywności (termin, który

wprowadziła Curie). Marie Skłodowska Curie pochodzi z Polski, i była pierwszą kobietą , która została profesorem na Uniwersytecie Paryskim i matką dwójki dzieci. Oprócz innowacji w dziedzinie chemii i fizyki, Curie starała się przekazać swoim córkom znaczenie ich dziedzictwa. Mieszkając we Francji, Curie zadbała o to, aby jej córki uczyły się języka polskiego i zabierała je na częste wizyty w Polsce.

Indira Gandhi

Jako pierwsza i jedyna żeńska premier Indii, a także jedna z najdłużej służących, Indira Gandhi ucieleśniała definicję przywództwa. Odnosiła się do Joanny d’Arc jako swojego własnego wzoru do naśladowania, Gandhi starała się wzmocnić pozycję kobiet. Założyła Sekcję Kobiet Partii Kongresowej, podejmując działania w takich kwestiach, jak opieka nad dziećmi i prawa kobiet. Przy tych wszystkich osiągnięciach Gandhi często cytowała, że wychowywanie dwójki dzieci było najważniejszą częścią jej życia.

Sojourner Truth 

Mimo że urodziła się w niewoli w 1797 r., Sojourner Truth stała się odważnym afrykańsko-amerykańskim abolicjonistą i działaczem kobiecym. Została zapamiętana za jej dobrze przyjmowane przemówienia propagujące zniesienie niewolnictwa i opowiadające się za prawami kobiet. Była matką pięciorga dzieci i stała się pierwszą Afroamerykanką, która wygrała sprawę sądową przeciwko białemu mężczyźnie, walcząc o prawa matczyne dla własnego syna.

 

Sheryl Sandberg

Sheryl Sandberg to COO firmy Facebook i pierwsza kobieta, która dołączyła do Rady Dyrektorów. Wykazała się ogromnym hartem ducha, gdy nagle stała się samotną matką dwójki po tragicznej śmierci męża.

 

 

Serena Williams

Serena Williams ma imponującą karierę o rekordowej wytrzymałości. Jest zwycięzcą 36 tytułów Grand Slam, a także pierwszym tenisistą w historii – męskim lub żeńskim – który wygrał 10 singli Grand Slam w dwóch oddzielnych dekadach. Zapisała się na kartach historii wygrywając Australian Open w ósmym miesiącu ciąży. Jej siła jest dobrze widoczna również na boisku, ponieważ zainspirowała nowe pokolenie tenisistów poprzez jej pozytywny i charyzmatyczny styl. Po tym jak sama stała się mamą w 2017 roku, podziękowała swojej matce za pomoc we wszystkim, co osiągnęła.

J.K. Rowling

Cudownie kreatywny i pomysłowy serial o Harrym Potterze nadał J.K Rowling status miliardera. Zamiast trzymać się swoich dóbr, przekazała większość swoich dochodów różnym organizacjom charytatywnym, a nawet założyła własną organizację charytatywną Lumos, której celem jest pomoc milionom sierot w znalezieniu rodzin adopcyjnych. Przeciwności losu nie były obce Rowling: przed sukcesem serii książo Potterze straciła matkę, przeszła rozwód, stała się samotną mamą i żyła w biedzie.

Te kobiety przyciągnęły uwagę opinii publicznej, jednak wiemy, że każda mama ma swoje mocne strony.

Daj nam znać o tym, co czyni Twoją Mamę, lub jakąkolwiek Mamę w Twojej rodzinie silną – Prześlij nam komentarz i zdjęcie ze swoją Mamą, lub Mamą z rodziny na katarzyna@myheritage.com. Bądź też zatweetuj na @MyHeritagePL dołączając hashtag #SilnaMame, wraz ze zdjęciem. Napisz, jakie cechy czy wydarzenia sprawiają, że uważasz tę Mamę za silną! Zdjęcia można przesyłać do dnia 26 maja włącznie!

Wybrane komentarz i zdjęcia zostaną opublikowane w osobnym wpisie na tym blogu. Losowo wybrany zwycięzca otrzyma roczną subskrypcję PremiumPlus i subskrypcję na dane MyHeritage!

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony