Niezapomniane, królewskie wesela

Komentarze

W zeszłą sobotę odbył się ślub księcia Harrego, który zajmuje obecnie szóste miejsce na tronie, za nowo narodzonym księciem Louisem Arthurem Charlsem z Cambridge. Książę Harry poślubił swoją amerykańską dziewczynę, Meghan Markle, w kaplicy św. Jerzego na terenie zamku Windsor. Tutaj też był ochrzczony.

Wydarzenie było emisjowane na całym świecie, podobnie jak poprzednie śluby królewskie aż od 1960 roku. Ślub księżniczki Margaret z Antony’m Armstrongiem-Jonesem w Opactwie Westminsterskim był pierwszym królewskim weselem, który był transmitowany w telewizji. Oglądało go ponad 20 milionów widzów.

Z okazji ślubu księcia Harrego i Meghan, przygotowaliśmy dla Was wideo ukazujące kilka niezapomnianych ślubów królewskich minionego stulecia – niektóre nie z tak dawna, a niektóre z odległych czasów, choćby z roku 1923 – ślub Kólowej Matki.

Więcej na temat królewskiej pary? Przeczytaj więcej o drzewie genealogicznym Meghan i jej dobrze znanych brytyjskich krewnych lub odwiedź drzewo genealogiczne rodziny królewskiej.

 

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony