Jak zaangażować najmłodszych w genealogię tego lata? 6 sposobów

Komentarze

Czy kiedykolwiek, jako dziecko, Twoja babcia lub dziadek usiedli z Tobą na kanapie, pokazując Ci zdjęcia swoich krewnych? Czy pamiętasz tę chwilę? Rozmowy o przodkach z dziećmi są bardzo ważne już od najmłodszych lat. Pomagają one nie tylko w budowaniu tożsamości, ale i wzmacniają więzi, poczucie bezpieczeństwa, i przynależności do grupy.

Mamy dla Was 6 sposobów, jak tego lata zaangażować najmłodszych w genealogię:

1. Zabierz swoje pociechy na zebrania rodzinne; poprawi to ich znajomość różnych pokoleń w rodzinie! Kiedy pogoda sprzyja możecie zorganizować takie spotkanie na świeżym powietrzu!
2. Znajdźcie czas na obejrzenie rodzinnych zdjęć. Czy posiadasz stare, rodzinne zdjęcia swoich przodków? Opowiedz o nich swoim dzieciom, czy wnukom. Przywołaj historie z tamtych lat, które pamiętasz.
3. Spraw, by starsi krewni rozmawiali z najmłodszymi, jak najczęściej jest to możliwe. Twoje dzieci mogą być zaskoczone, że kiedykolwiek istniał świat bez telefonów komórkowych i komputerów. Zaskoczy ich być może również fakt, iż dziadek wędrował pieszo kilometry na spotkanie z babcią!
4. Gotujcie razem potrawy z przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Opowiedz dzieciom czy wnukom o tym, jak niegdyś Twoja babcia przyrządzała Ci te potrawy. Spraw, by wspólne gotowanie było pełne zabawy i wspomnień!
5. Znajdź kolorowy szablon dla drzewa genealogicznego, który umożliwia dołączanie zdjęć. Albo jeszcze lepiej, poproś dziecko, aby narysowało lub pomalowało drzewo. Zacznij od zdjęć najbliższej rodziny, a następnie dodaj zdjęcia babć i dziadków.
6. Zaplanuj wycieczkę edukacyjną. Jeśli na przykład w drzewie genealogicznym znajdują się weterani z okresu I lub II Wojny Światowej, zabierzcie nieco starsze dzieci do Muzeów!

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony