5 najlepszych miejsc, które warto odwiedzić w Oslo podczas MyHeritage LIVE

Komentarze

Jesteśmy bardzo podekscytowani mogąc zaprosić Cię na pierwszą w historii konferencję MyHeritage LIVE User Conference. Konferencja jest otwarta dla każdego, kto chciałby dowiedzieć się więcej o MyHeritage z każdego kraju na świecie – subskrybentów, klientów DNA, użytkowników darmowych serwisów MyHeritage, a nawet osób, które nie korzystają z MyHeritage, a chcą dowiedzieć się czegoś na temat genealogii.

Dla tych z was, którzy nigdy nie byli w Oslo, być może jest to doskonała okazja! Jedna z mniejszych stolic Europy, Oslo to malownicze miasto położone nad fiordem i otoczone lasami. Norwegowie są również znani ze swojej życzliwości i uprzejmości. Ich doskonały system transportu publicznego obejmuje metro i szybki 20-minutowy transfer wahadłowy z lotniska do centrum miasta, co czyni go bardzo przyjemnym miastem do zwiedzania.

Zarejestruj się już teraz, aby otrzymać zniżkę Early Bird na konferencję.

Wielu miłośników genealogii lubi odkrywać historię bez względu na to, gdzie przebywają. Wykorzystaj swój czas w Oslo, aby odkryć niesamowite widoki, jakie to miasto ma do zaoferowania. Oto najlepsze według nas miejsce do odwiedzenia!

5 najlepszych miejsc, które powinieneś odwiedzić będąc w Oslo:

Muzeum Okrętów Wikingów

Na szczycie listy do zwiedzania Oslo powinno znaleźć się Muzeum Okrętów Wikingów, znane również pod norweską nazwą: Vikingskipshuset. Muzeum znajduje się na półwyspie Bygdøy i zawiera najlepiej zachowane na świecie statki wikingów i znaleziska z grobowców Wikingów wokół fiordu Oslo. Muzeum Wikingów przedstawia odkrycia ze statków Gokstad, Oseberg i Tune, a także małe łódki, sanie, piękny wózek, narzędzia, tkaniny i sprzęty domowe.

Możesz użyć tych samych biletów do dwóch muzeów: Muzeum Łodzi Wikingów, a także Muzeum Historycznego w ciągu 48 godzin, więc jest to świetna oferta.

Slottsparken

Wokół Pałacu Królewskiego w centrum Oslo znajdują się przepiękne ogrody parków pałacowych. Ogrody te, zwane także Slottsparken, były jednym z największych parków w Norwegii. Parki Pałacowe zostały założone wraz z Pałacem Królewskim w połowie XIX wieku. Otaczają Pałac Królewski ze wszystkich stron i charakteryzują się zielonymi trawiastymi pastwiskami, łąkami kwitnącymi, kolorowymi bylinami i dobrze rosnącymi drzewami. Główna część parku jest otwarta dla publiczności przez cały rok.

Jeśli jesteś w Oslo dla MyHeritage LIVE, hotel konferencyjny, Radisson Blu Scandinavia Oslo jest zaraz obok ogrodów.

Norweskie archiwa krajowe

Szukasz norweskiego dziedzictwa i przodków? Pierwszymi Skandynawami w Ameryce byli Leif Eriksson i jego załoga składająca się z 35 mężczyzn i kobiet, którzy zimowali w Nowej Funlandii około roku 1000 n.e. Norwegowie byli również obecni podczas wczesnej kolonizacji Nowej Anglii w XVII i XVIII wieku wraz z osadnikami holenderskimi, francuskimi i szwedzkimi. Wielkoskalowa, zorganizowana imigracja norweska rozpoczęła się wraz z przybyciem 53 kwakrów ze Stavanger w 1825 r., którzy osiedlili się nad jeziorem Ontario. Za ich sprawą prawie 900 000 Norwegów przeniosło się do Stanów Zjednoczonych.

Dla osób z norweskim dziedzictwem, Oslo jest domem dla Norweskiego Archiwum Narodowego, a także Regionalnego Archiwum Państwowego. Znajdź czas na odwiedzenie czytelni lub przeprowadzenie badań. Archiwum Narodowe Norwegii składa się z Archiwum Narodowego w Oslo i ośmiu regionalnych archiwów państwowych w całym kraju.

Norweskie Muzeum Historii Kultury

W Norweskim Muzeum Historii Kultury, znanym również jako Norsk Folkemuseum, możesz dokonać podróży w czasie i odkrywać życie w Norwegii od lat 1200 do czasów współczesnych. Główną atrakcją jest kościół Stave z Gol, budynek o dużym znaczeniu historycznym i architektonicznym, który sięga roku 1200. Wybierz się również na spacer po skansenie ze 160 zabytkowymi budynkami, z których każdy przedstawia inny region Norwegii.

Gdy znajdziesz się w budynku, znajdziesz eksponaty z norweskimi strojami ludowymi, sztuką ludową, sztuką kościelną i kulturą Samów.

Centrum Pokojowe Nobla

Centrum Pokojowe Nobla w Oslo zostało otwarte w 2005 roku przez Jego Wysokość Króla Haralda V z Norwegii. Od tego czasu Centrum odwiedziło ponad 400 000 gości. Centrum Pokojowe Nobla znajduje się w dawnym budynku Oslo Vestbanestasjon (stacja kolejowa Oslo West). Pochodzący z 1872 r. dawny budynek dworca został zaprojektowany przez architekta Georga Andreasa Bulla. Przestał działać jako stacja kolejowa w 1989 roku. Z okien roztacza się widok na port; budynek znajduje się w pobliżu ratusza w Oslo, gdzie w co roku grudniu odbywa się ceremonia wręczenia Nagrody Pokojowej Nagrody Nobla, upamiętniająca śmierć Alfreda Nobla.

Zarejestruj się teraz na MyHeritage LIVE i korzystaj ze zniżek na Early Bird do 24 września 2018 roku. Miejsca są ograniczone!

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony