ROZWIĄZANIE KONKURSU: Najstarsze zdjęcie ślubne

Komentarze1

Nadszedł czas rozwiązania konkursu. Dziękujemy za liczny udział. Zdjęcia ślubne, czy to czarno-białe, czy w kolorze pozwalają nam wspominać przepiękny moment, kiedy dwoje ludzi łączy się słynnym “tak”, przyrzekając sobie miłość i wierność.

Mamy nadzieję, że konkurs natchnął Was nieco na takie wspomnienia, i zainspirował do przejrzenia starych zdjęć Waszych przodków, czy Waszych.

Oto Wasze wspaniałe wspomnienia:

Zdjęcia ślubne moich rodziców Ireny i Antoniego Michalskich.

Rodzice poznali się w 1956 roku.Tata przyjechal na ślask ze Skały koło Krakowa do szkoly i pracy w Hucie Zygmunt a mama to rodowita Bytomianka z Łagiewnik.23 Października 1960 roku pobrali sie,a w tym roku będą obchodzili 58 rocznice. Pozdrawiam serdecznie, Jerzy Michalski

Babcia z dziadkiem poznali się w latach 50, w szkole. Od razu się w sobie zakochali. Chodzili 3 lata a później pobrali. Zdjęcie, to zdjęcie obrazu jaki wykonał ich przyjaciel podczas ich ślubu. Namalował go sam i malował kilka godzin. Wisi u babci i dziadka w sypialni.

Pozdrawiam

Pior Gębala

Zdjęcie przedstawia moich dziadków, rodziców mojej mamy, Genowefę i Edwarda. Pochodzili spod Warszawy. Poznali się, kiedy to po II Wojnie Światowej zamieszkali w małej wiosce pod Olsztynem. Mimo, że moja babcia miała innego adoratora, to dziadek nie odpuszczał i ożenił się z moją babcią. Ślub odbył się w 1947 r.

Pozdrawiam serdecznie,

Milena Wiszniewska

Najstarsze: 5 sierpnia 1868 (Warszawa)

Na foto daleka krewna mojej prababci Jadwigi Kurczyńskiej Helena Kurczyńska (ur 27.07.1846 w Warszawie). Była wnuczką wolnomularza, małerza i profesora szkoły artylerii – Stanisława Kurczyńskiego h. Prus I (1780-1822). W 1868 roku wyszła zamąż za szlachcica Leona Jana Modzelewskiego h.Trzywdar (1825-1907). Niestety, ślub był bez dzieci. Po śmierci Heleny w 1903 roku Leon miał inną żonę która miała takie same imie Helena i taki udało się mieć potomstwo.

Zdjęcie dostałem ze strony sejm-wielki.pl

Fot. Arhur Gautama

22 października 1902 (Biała Podlaska), Na foto moi prapra Czesław Kurczyński (1876-ok.1923) i Maria z d. Gierczyńska (1882-1964). Poznali się w Wisznicach, a to zdjęcie zrobili na pamiątkę w Białej Podlasce po ślubie (ślub odbył w Wisznicach). Przed 1Wś pojechali na Podole koło Winnicy. Czesław brał udział w wojnie po stronie rosyjskiej. Jest kilka pocztówek który on pisał do żony, zawsze pisał że kocha ją. Niestety, zmarł bardzo rano, kilka lat po wojnie. Ale udało mu zostawiś nowe życie, moją prababcie.

Fot. Arhur Gautama

4 października 1913 (Korbach, Niemcy)

Moja praprababcia Marjanna Fornal urodziła się w Bedlno w 1887 roku. To terytorium było pod zaborem Rosyjskim. Na ten moment Władysław Kałaczeku było już dwa lata i mieszkał on w górach koło żywca pod zaborem Austriackim. Dzieci rosły i nastąpił taki moment kiedy potrzebne było już pracować na siebie. Pojechali do innego zaborcy, do Prussi gdzie i poznali się. On pracował na kolei, co do niej, to info na razie nie posiadam. ślub odbył w parafii katolickiej. życie ich było takim że jeszcze długo mandrowali po różnych krainach (Wołyń, Pomorze, śląsk). Tą zdjęcie jest w mojej kolekcji prywatnej.

Fot. Arhur Gautama

Andrzej Sławiński, syn Wojciecha i Katarzyny Sławińskich { z domu Miczek }, urodził się 27 listopada 1886 r. w Łękach Górnych. W Łękach poznał Mariannę Kudroń Córka Jana i Katarzyny Kudroniów { z domu Morelska } urodziła się 15 sierpnia 1892 w Łękach Górnych. Około 1912 roku wyjechali do Stanów Zjednzczonych za pracą. Ożenił się 23 pazdźiernika 1913 r. w Detroit, w Stanie Michigan. 17 lipca 1914 r. urodził im się syn Władysław,a dwa lata póżniej, 6 września 1916 r. Zygmunt. W roku 1921 wrócili do Polski, do rodzinnego domu w Łękach. I stąd wywodzi się cały ród Sławińskich. Fot. Łukasz Sławiński.

Nagrodę: roczną subskypcję PremiumPlus otrzymuje Pan Łukasz Sławiński, w celu odebrania nagrody prosimy o email na katarzyna@myheritage.com

Zapraszamy do kolejnych konkursów! 🙂

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

  • Arthur


    29 sierpnia, 2018

    Konkurs „najstarszego” zdjęcia… trzy moji zdjęcia jak minimum na pół wieku starsze nieżeli zdjęcia człowieka który ma 1 miejsce….