ROZWIĄZANIE KONKURSU – Najstarsze zdjęcie z Ojcem

Komentarze

Nasi Drodzy,

Mamy dla Was wyniki konkursu z Okazji Dnia Ojca. Serdecznie dziękuję za liczny udział w Konkursie, i za ogrom wspaniałych zdjęć i wspomnień z Waszymi Ojcami – wspólnie tutaj w MyHeritage przeglądaliśmy Wasze wspomnienia i zdjęcia z uśmiechem na twarzy i z nutą nostalgii.

P.S. Przepraszamy za jednodniowe opóźnienie w wynikach – to ze względu na ogrom zdjęć i zgłoszeń.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia wszystkich uczestników konkursu (Mamy nadzieję, że nikogo nie pominęliśmy – jeśli tak, bardzo przepraszamy):

Kamil Mazurkiewicz

Obraz przedstawia mojego dziadka Franciszka siedzącego obok swojego taty czyli mojego pradziadka Jana. Jest to rok około 1936. Mój dziadek ze swymi siostrami szli na boso do Kalwarii Zebrzydowskiej oddalonej od mojej wsi Woli Radziszowskiej ok. 15 kilometrów. Niestety nie dane mi było poznać dziadka, lecz wiem , że był bardzo dobrym i pracowitym człowiekiem.

Krzysztof Wacławski

Fot. K. Wacławski Feliks, Sabina i Tadeusz Wacławscy 1932 rok

Dzień dobry, przesyłam zdjęcie mojego taty Tadeusza i Jego siostry Sabiny z ojcem
Feliksem Wacławskim z roku 1932 z Warszawy.

Małgorzata Budziszewska

Witam, przesyłam zdjęcie mojego Taty Juliusza Matyjak ze swoim Rodzicami – Stanisławem i Lucyną Matyjak. Rok 1934, miejsce – Most Poniatowskiego w Warszawie. Tak modne w tamtych czasach zdjęcie uliczne. Dziadkowie ze swoimi dziećmi mieszkali wówczas na warszawskim Powiślu, na ulicy Czerniakowskiej 206.
Pozdrawiam serdecznie – Małgorzata Budziszewska z Warszawy

Roman Koszuta

Przedstawiam moje najstarsze zdjęcie z moim ojcem, wykonane w maju 1961 roku w okolicach jeziora Malta. Miałem wówczas roczek i nie mogę tego pamiętać ale wózek w którym siedzę był w użyciu jeszcze jakiś czas i jego właśnie pamiętam.
Natomiast najstarsze zdjęcie mojego ojca z jego tatą, pochodzi z października 1933 roku. Na tym zdjęciu mój ojciec, podobnie jak ja na poprzednim jest w wózku, choć bezpośrednio nie widoczny. Na zdjęciu wykonanym w parku Wilsona w Poznaniu, znajduje się cała jego rodzina.

Katarzyna Wyżykowska

Chcąc wziąć udział w konkursie, przesyłam zdjęcie mojego taty z Jego ojcem.
Zdjęcie zostało zrobione w 1923 roku, prawdopodobnie w Wołkowysku i mój tata [urodzony w październiku 1921 r.], ma na nim półtora roku, a na pewno niecałe 2 lata.

Czesław Kuliczkowski

Dane o Ojcu: Franciszek KULICZKOWSKI (1924-2014), urodzil sie w miasteczku Jazlowiec, powiat Buczacz, wojewodztwo Tarnopol na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej.

Moje dane: Czeslaw KULICZKOWSKI urodzil sie w 1952 r. w Starym Zabnie kolo Nowej Soli na Ziemi Lubuskiej. Od 44 lat zamieszkuje w Stanach Zjednoczonych AP.

Dolaczam fotografie i dziekuje za zaproszenie do udzialu w Waszym konkursie.

M. Kozłowska

1954 Górka Chełmska

Tata i ja lato 1954

Beata Zaniewska

To ja z moim tatą. Mam tu osiem miesięcy . Bardzo chorowałam w pierwszym roku życia i mam niewiele zdjęć . Zdjęcie z marca 1972.
Pozdrawiam.

Beata Zaniewska

Najstarsze zdjęcie rodzinne . Przedstawia moją prababcię Nadzieję i jej siostrę oraz jej rodziców Elżbietę i Benedykta oraz siostrę Elżbiety. Zdjęcie jest nie podpisane ale moja prababcia ma tu góra 7-8 lat wiec jest z roku 1905-1906. Kiedyś rzadko robiono zdjęcia i najczęściej była na nim cała rodzina. Tu jest i ojciec i jego dzieci
Prababcia urodziła się w 1898 roku
Pozdrawiam.

Michał Michałkiewicz

W mieszkaniu Borowiaków na Grunwaldzkiej

Na fotografii 1 przedstawiam nasze rodzinne zdjęcie wykonane w maju 1932 roku z okazji 80-cio lecia urodzin mojej Pra-Babci Antoniny Michałkiewicz z domu Wrzyszczyńskiej (1852-1936). Zdjęcie wykonane było w Poznaniu przy ul. Grunwaldzkiej w mieszkaniu Jana Borowiaka i jego żony Marii Borowiak z domu Michałkiewicz. Na uroczystości pojawili się prawie wszyscy członkowie rodziny, a na fotografii jest także mój Ojciec – Stanisław Michałkiewicz (nr 14), jego Ojciec a zarazem mój Dziadek – Mieczysław Michałkiewicz (nr 6) oraz jego żona (moja Babcia) – Zofia Michałkiewicz z domu Długołęcka. Pozostałe osoby na fotografii to najbliżsi członkowie rodziny. Zdjęcie to wisiało na ścianie w mieszkaniu mego stryja – Mieczysława Michałkiewicza (nr 15), a obecnie jest u jego syna, Jana Michałkiewicza. Jest to jedna ze starszych pamiątek, na której są zarówno rodzice, jak i dzieci. Super fotografia zawierajaca aż 17 członków najbliższej rodziny.

Niestety, wszystkie osoby zamieszczone na zdjęciu już nie żyją. Najdłużej żył mój stryj, Mieczysław Michałkiewicz, który zmarł w 2013 r.
Co ciekawe, na zdjeciu tym w tle nad Marianem Michałkiewiczem (3) wisi zdjęcie (Fot. 2), które jest także historią. Na zdjęciu tym są weterani z Powstania 1863/64, a wśród nich m.in. Jan Mikołajczak, mój pra-pra-dziadek z rodziny mojej Mamy.

Michałkiewicz Zofia,Mieczysław,Stanisław,Andrzej 07.1939

Na fotografii 3 jest mój Ojciec (Stanisław Michałkiewicz – 1923-1980), Hanka (moja siostra ur. 1952) i Michał (ja, ur. 1954 r.). Zdjęcie z 1954 roku, wykonane w Jarocinie, gdzie mieszkali moi rodzice.

Ojciec i my

Krzysztof Zimnicki

Ja i Ojciec w 1948 roku, wiosna w Parku bydgoskim

Przesyłam fotografię zrobioną na wiosnę w 1948 roku w parku w Bydgoszczy.
Na zdjęciu jest mój ojciec Jan Zimnicki i ja, mały bobas, Krzysztof Zimnicki.
Ja urodziłem się 31.10.1947 i na wiosnę mój Tata zabierał mnie na pierwsze spacery.

Sylwester Szlęzak

Zdjęcie mojego ojca Kazimierza Szlęzaka z jego ojcem Aleksandrem zrobione w roku 1951 we wsi Krzykawa. Jest to zdjęcie rodzinne, wykonane w pobliżu domu po powrocie z Mszy Św. Zdjęcie wykonał znajomy dziadka.

Zdzisław Studziński

Moje pierwsze zdjęcie z tatą, mamą, siostrą i bratem (ja w beciku) – Boże Narodzenie 1940r (czas wojny) i drugie dwa lata później. Jeszcze przed 20-tką byłem spadochroniarzem potem 2 lata komandosem. Obecnie mam swój kącik w Muzeum Historii Miasta Łasku (trochę o tym na moim profilu na FB).
Łączę pozdrowienia, Zdzisław Studziński z Łasku – Kolumny

Kamil Mazurkiewicz

Witam, Obraz przedstawia mojego dziadka Franciszka siedzącego obok swojego taty czyli mojego pradziadka Jana. Jest to rok około 1936. Mój dziadek ze swymi siostrami szli na boso do Kalwarii Zebrzydowskiej oddalonej od mojej wsi Woli Radziszowskiej ok. 15 kilometrów. Niestety nie dane mi było poznać dziadka , lecz wiem , że był bardzo dobrym i pracowitym człowiekiem.

WYNIKI:

Ogromnie dziękujemy raz jeszcze za przesłane zdjęcia! Nagrodę przyznajemy Pani Kasi Wyżykowskiej, za zdjęcie jej Taty z Ojcem, rok 1923. Gratulujemy! Co prawda, otrzymaliśmy nieco starsze zdjęcia, ale to zdjęcie wpasowuje się do regulaminu i przedstawia zdjęcie z Ojcem, lub Twego Ojca z Ojcem!

Pani Kasiu, prosimy o kontakt na poland@myheritage.com w celu odebrania NAGRODY!

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony