5 zagranicznych gwiazd z polskimi korzeniami

Komentarze1

Emigracja zarobkowa, sytuacja życiowa, miłość – to kilka z powodów, dla których ludzie migrowali, i migrują. Wiele zagranicznych sław posiada polskie korzenie, a ich pradziadkowie i dziadkowie wyjechali z Polski z różnych powodów. Wybraliśmy dla Was pięć słynnych nazwisk, z międzynarodowych ekranów, których korzenie wywodzą się z Polski. Zobaczcie sami:

 1. Mia Wasikowska – odtwórczyni roli głównej w filmie “Alicja w Krainie Czarów”, jej Mama pochodzi z Polski. Mia wychowała się w Australii, i choć nie mówi biegle po polsku, jej babcia i mama perfekcyjnie posługują się naszym językiem. 

  Fot. Wikipedia
 2. Juliette Binoche – rodzina Juliette od strony Mamy, przed wybuchem II Wojny Światowej żyła w Polsce, i prowadziła tam biznesy. Babcia Juliette przed wojną grała w częstochowskim Teatrze im. A. Mickiewicza. Po wybuchu wojny jej rodzina przeprowadziła się do Francji. Juliette zagrała role w kilku polskich filmach, takich jak na przykład “Trzy Kolory. Niebieski”, Krzysztofa Kieślowskiego. 

  Fot. Wikipedia
 3. Adrien Brody – zyskał popularność w Polsce, dzięki słynnej roli w filmie “Pianista”, Romana Polańskiego. Pradziadek Adriena był Polakiem, i przed wybuchem II Wojny Światowej wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Reszta jego rodziny zginęła w obozach w Oświęcimiu.

  Fot. Wikipedia
 4. Natalie Portman – jej rodzice mają żydowskie korzenie. Mama jest potomkiem emigrantów z Rosji i Austrii, natomiast Ojciec z Polski i Rumunii.

  Fot. Wikipedia
 5. Scarlett Johansson – jej rodzina od strony Mamy wywodzi się od polskich i białoruskich Żydów. Jej Ojciec pochodzi z Danii. Zarówno ona, jak i jej Mama wychowały się już w Stanach Zjednoczonych, natomiast aktorka do dzisiaj śmiało opowiada o swoich korzeniach. Dziadkowie od strony Mamy wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych przed wybuchem II Wojny Światowej.

  Fot. Wikipedia

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

 • stoik


  19 kwietnia, 2020

  I jeszcze Leelee Sobieski…