Księgi rocznikowe USA teraz również w kolorze

Komentarze

Kilka miesięcy temu udostępniliśmy MyHeritage In Color™, który pozwala użytkownikom automatycznie kolorować swoje stare zdjęcia rodzinne. Społeczność genealogiczna zakochała się w tej funkcji, a w ciągu pierwszych 3 miesięcy, 10 milionów zdjęć zostało już ubarwionych przez użytkowników MyHeritage! Po wydaniu MyHeritage In Color™, jednym z pomysłów zgłoszonych przez nasz zespół było zastosowanie tej technologii również do rekordów, w przypadkach, gdy czarno-białe zdjęcia są obfite, a kolory mogą wspomóc odczytywanie rekorów. Skupiliśmy naszą uwagę na ogromnej kolekcji Roczników USA na MyHeritage, która obejmuje 290 milionów nazwisk na 36 milionach stron rocznika, obejmujących lata 1890 do 1979 roku.

Przeszukuj Roczniki USA już teraz

Przeszukiwanie roczników – teraz również w kolorze

Kliknij w poniższy link, aby przeszukać kolekcję:

Przeszukaj Roczniki USA już teraz 

Dokonaliśmy koloryzacji stron rocznika przy użyciu technologii MyHeritage In Color™.

Gdy przeszukujesz roczniki, na każdej miniaturce zobaczysz symbol (który reprezentuje stronę rocznika) w wynikach wyszukiwania, aby przypomnieć Ci, że istnieje kolorowa wersja.

Przeszukuj księgi

Oto symbol, o którym wspominamy powyżej:

Dla spójności, jest to ten sam symbol, który używamy na miniaturkach albumów, aby wskazać, że zdjęcia zostały ubarwione za pomocą MyHeritage In Color™.

Wyjaśnimy teraz, jak uzyskać dostęp do rekordów z rocznika, na przykładzie.

Rocznik szkolny aktorki Sally Field z 1964 roku z Birmingham High School można znaleźć w naszej kolekcji. Jeśli jesteś ciekawy, możesz uzyskać bezpośredni dostęp do tego rekordu.

Oto strona, na której rekord pojawia się – “kolorowa” strona:

Wersja kolorowa jest przekonywująca i realistyczna, ale uwielbiamy też oryginalną czarno-białą stronę:

Na szczęście, nie musisz wybierać, gdyż możesz otrzymać zdjęcia zarówno w kolorze, jak i czarno-białe! (P.S.przepiękne fryzury, prawda?!). Oto jak wygląda strona z tymi rekordami: 

Kliknij pomarańczowy przycisk „Zapisz rekord”, aby zapisać rekord dla danej osoby w swoim drzewie genealogicznym.

Pojawi się nowa wiadomość z różowym tłem, która wyjaśnia, że kolory na stronie rocznika były symulowane przy użyciu MyHeritage In Color™. Możesz odrzucić tę wiadomość po jej przeczytaniu. Kontrolka przełączania w prawym górnym rogu pozwala na przeglądanie wersji kolorowej lub czarno-białego oryginału każdej strony rocznika.

Możesz również „przeskoczyć” do innych stron w tym samym roczniku i zobaczyć je również w kolorze.

Przechodzenie na inne strony rocznika, i nadawanie im kolorów

Na dole rekordu opowiemy Ci o innych stronach w tym samym roczniku, na których pojawia się ta sama osoba:

Więcej wyników dla tej samej osoby w roczniku

Poniższe zdjęcie pokazuje, że Sally Field była cheerleaderką, a koloryzacja sprawia, że ta chwila naprawdę ożywa!

Tu zobaczymy oryginał:

Po przejściu do innych stron rocznika, będą one domyślnie wyświetlane w kolorze czarno-białym. Każdą stronę rocznika można pokolorować, klikając na przycisk Koloryzuj w prawym górnym rogu.

Pobieranie stron rocznika

Aby pobrać wersję oryginalną lub kolorową, należy najpierw przejść do trybu pełnoekranowego:

Po wejściu do pełnoekranowej przeglądarki można pobrać dowolne zdjęcie (oryginalne lub kolorowe) za pomocą ikony pobierania, którą zaznaczyliśmy na zielono poniżej:

Pobieranie oryginalnych lub kolorowych obrazów

Utrzymanie autentyczności

W celu zachowania autentyczności oryginalnych zapisów rocznika, wersje kolorowe nie zastępują ani nie modyfikują oryginalnych stron, lecz pojawiają się dodatkowo, a użytkownik może przełączać się między wersjami kolorowymi i oryginalnymi. Kiedy zapiszesz rekord w swoim drzewie genealogicznym na MyHeritage, utworzy on cytat do oryginalnego czarno-białego rekordu, aby zapewnić, że Ty i inni użytkownicy zawsze będą mogli zobaczyć oryginał. Pokolorowane strony są oznaczone symbolem palety w lewym dolnym rogu, aby wskazać, że kolory zostały zasymulowane przy użyciu sztucznej inteligencji i nie są oryginalnymi kolorami. Kolory te są symulowane przez zaawansowane algorytmy i mogą być nieprawidłowe!

Dzielenie się oznacza troskę

Znalazłeś fascynujące zdjęcie siebie lub członka rodziny? Dodaliśmy nową opcję, aby ułatwić dzielenie się nim w mediach społecznościowych. Dzielenie się odkrytymi stronami rocznika to świetny sposób na nawiązanie kontaktu z byłymi kolegami z klasy i pozostanie w kontakcie z bliskimi.

Zachęcamy do dzielenia się kolorowymi zdjęciami z rocznika z rodziną i przyjaciółmi.

Aby ułatwić dzielenie się zdjęciami, dodaliśmy przycisk Udostępnij w każdym zapisie rocznika:

Nowość: Udostępnienie rekordu z rocznika

Kliknij ikonę Udostępnij, aby udostępnić ją za pośrednictwem Facebooka, Twittera lub łącza bezpośredniego. Jeśli korzystasz z aplikacji mobilnej lub oglądasz stronę rodzinną z przeglądarki w telefonie komórkowym, będziesz miał możliwość udostępnienia jej również za pośrednictwem aplikacji WhatsApp. Możesz udostępnić całą stronę rocznika lub przyciąć część obrazu, który Cię interesuje, i udostępnić tylko tę część.

Zaznacznie części zdjęcia, którą chcemy udostępnić

Kiedy udostępnisz stronę lub zdjęcie z rocznika, zostanie udostępniony link do innych, który pozwoli im zobaczyć tę stronę za darmo, bezterminowo, nawet po tym jak kolekcja rocznika wróci później do trybu płatnego. Udostępnianie korzysta z wersji kolorowej, ale pozwala każdemu, kto ogląda udostępnioną stronę, przełączyć się i zobaczyć również oryginalną wersję czarno-białą.

Podziel się, aby wygrać!

W nadchodzącym miesiącu, każdy, kto udostępni stronę rocznika MyHeritage na Twitterze, Facebooku lub Instagram z hashtagami #LookingGood i #FreeYearbooks i tagami @MyHeritage wejdzie do losowania. Każdego tygodnia będziemy wybierać jednego szczęśliwego zwycięzcę, który otrzyma darmową subskrypcję MyHeritage PremiumPlus! Będą oni cieszyć się darmowym dostępem do wszystkich treści i funkcji na MyHeritage, w tym 12 miliardów rekordów historycznych, Smart Matches™, Record Matches, Instant Discoveries™ i wiele innych.

Podsumowanie

MyHeritage stale wprowadza innowacje!

Po pierwsze, wprowadziliśmy koloryzację czarno-białych zdjęć za pomocą funkcji MyHeritage In Color™.

Teraz zastosowaliśmy technologię kolorowania w amerykańskiej kolekcji roczników MyHeritage, która obejmuje 290 mln nazwisk na 36 mln stronach rocznika, obejmując lata 1890 do 1979. Z perspektywy badawczej, informacje z roczników mogą być niezwykle cenne. To może być niezwykłe zobaczyć zdjęcia swojego przodka podczas ich lat tworzenia. Oglądanie ich w kolorze sprawia, że doświadczenie to nabiera jeszcze większego znaczenia – pomaga ożywić przeszłość.

Na zakończenie chcielibyśmy podziękować Jasonowi Anticowi i Danie Kelley z DeOldify, którzy wprowadzili technologię koloryzacji, która zasila MyHeritage In Color™. Bez nich, nie byłoby to możliwe!

Przeszukuj Roczniki USA już teraz

Bawcie się dobrze,

Zespół MyHeritage

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony