Wielkanoc w domu: 5 pomysłów na ozdoby z dziećmi

Komentarze

Wielkanoc puka do drzwi. W tym roku zapewne większość z nas zapamięta ten czas, gdyż będą to Święta w większości spędzone w domu.

Wiele osób, ze względu na obecną sytuację, spędziło więcej czasu w gronie rodzinnym. Być może w połączeniu z Wielkanocą mamy nieco więcej czasu na przemyślenia o życiu, o tym co jest ważne. Kilka dni temu wysłuchałam wywiadu z liderem zespołu Lemon, Igorem Herbutem, który wspomniał, że wielu z jego znajomych, w czasie kwarantanny, poświęciło się sadzeniu drzewek, czy roślin, i stwierdził, że tak jakby podświadomie czujemy, że czas ten to pewnego rodzaju przygotowanie, że coś nowego ma z tego wyrosnąć.

Jeszcze nie jest za późno na wykonanie wspaniałych ozdóbek ręcznych z dziećmi, tym bardziej, że część z nas ma nieco więcej czasu w domu. Wspólnie usiądźcie i zbierzcie kawałki papierów, farbki, ugotowane jaja, kokardy i inne pałętające się po domu ozdoby. 

Tym sposobem nie tylko wykonacie wspaniałą, ręczną pracę, ale i spędzicie wspólny czas w gronie rodzinnym:

1.Ta prosta, wiosenna ozdoba z królikami wymaga tylko kilku materiałów, które prawdopodobnie masz już w domu. 

Fot. thepurplehydrangea.net

Co potrzebne? Tektura, stara gazeta, nożyczki, sznureczek, wata i już! Zawieszone króliczki można powiesić na przykłaf nad drzwiami.

2. Kreatywne malowanie pisanek: Pozwólcie, aby dzieci poniosły wodze fantazji; jak wiemy malowanie to forma ekspresji, zobaczmy, w jaki sposób nasze dzieci chcą się wyrazić!

Fot. welivethegivenlife.blogspot.com

Co potrzebne? Jaja, farbki (do produktów spożywczych), jeśli jest to wydmuszka (zwykłe farbki), pędzle i kreatywność!

3.Z Wielkanocą tuż za rogiem, taki kurczak z pewnością spodoba się najmłodszym, a także może stanowić świąteczny element wystroju w domu!

Fot. https://www.makeandtakes.com

Co potrzebne? Jakiekolwiek patyczki (niekoniecznie po lodach), klej, papier, nożyczki i farbki!

4. I taki oto kolejny sposób na pisankę!

Fot. http://ithacawaldorf.blogspot.com

Wydmuszka „Wiosna” być może dla dzieci starszych!

5. Taki Pan i taka Pani – nadszedł czas na wykorzystanie tych rolek z papieru, które gdzieś krzątają się w naszych domach!

Co potrzebne? Rolki z papieru toaletowego, flamastry, skorupki z jajek, trochę ziemii, i ziarna żeżychu lub innej rośliny!

Co sądzicie o tych pomysłach? Jak spędzacie przedświąteczny czas z dziećmi w domach? Podzielcie się z nami w komentarzach poniżej!

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony